Політика
Російські спецслужби ведуть агресивну кібервійну проти Німеччини, – ЗМІ

Російські спецслужби проводять агресивну кіберкампанію проти державних установ і недержавних організацій в Німеччині.

Про це повідомляє Німецька хвиля з посиланням на німецьку газету Bild та доповідь Федерального відомства з охорони конституції Німеччини.

Згідно з документом, у ході кібератак, які здійснюють під керівництвом Федеральної служби безпеки та Головного розвідувального управління Росії, задіяні “суттєві ресурси і видатні технічні можливості”.

У доповіді Федерального відомства з охорони конституції зазначено, що російські розвідувальні електронні атаки на німецькі об’єкти у більшості випадків є частиною багаторічних операцій із кібершпигунства міжнародного масштабу.

За його даними, деякі атаки відслідковуються протягом 7-10 років, тобто починаючи з 2006 року. Кібератаки поділяються на дві категорії: які здійснюються для отримання інформації (кібершпигунство), і такі, метою яких є диверсія та викривлення чи видалення даних.

При цьому атаки спрямовані, перш за все, на установи, які займаються енергетичною політикою та безпекою, а також зовнішньополітичними, військовими й оборонними питаннями.

Хакерів, які працюють на російські спецслужби, також цікавить інформація про процеси ухвалення рішень всередині ЄС та політика Берліна на Близькому Сході, зазначає видання.

Федеральне відомство з охорони конституції дійшло висновку, що шанси російських кібератак на успіх високі, а тому великими є і збитки, яких вони можуть завдати.

Як зазначає Bild, це пов’язано, по-перше, із тим, що Москва, очевидно, інвестує в кібератаки на Німеччину та інші країни значні суми. По-друге, російські хакери цілеспрямовано використовують “тонкі маніпуляції” для отримання інформації від інших осіб або зміни їхньої думки, йдеться у повідомленні.

Читайте також: ОДКРОВЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ХАКЕРА. НАСКІЛЬКИ СКЛАДНО ВЕСТИ КІБЕРВІЙНУ З РОСІЯНАМИ І ЯК СТАВЛЯТЬСЯ ДО СЕПАРАТИСТІВ В FACEBOOK, PAYPAL І ПРИВАТБАНКУ

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook