fbpx
Світ
РФ надає зброю талібам і здійснює їхню підготовку – американська розвідка

РФ надає зброю талібам і здійснює їхню підготовку, підкреслили в американській розвідці.

РФ прагне підірвати проамериканський уряд в Кабулі Росія зміцнює зв’язки з угрупуванням “Талібан” і надає їй все більш помітну підтримку, повідомляє агентство Associated Press з посиланням на анонімних представників розвідувальних служб США.

За інформацією американської розвідки, існують свідчення того, що таліби захопили на короткий термін у минулому році місто Кундуз на півночі Афганістану, діяли за підтримки РФ, яка надала зброю бойовикам і здійснювала їх військову підготовку.

“Росіяни надали гроші і озброєння талібам з тим, аби ті боролися проти “Ісламської держави”, – говорить співробітник американських спецслужб.

За його словами, на озброєнні талібів з’явилися автомати Калашникова з пластиковими прикладами, що виготовляються тільки в Росії, нові кулемети Калашникова і протитанкові гранатомети.

“Ми на сто відсотків упевнені, що Росія підтримує певні елементи серед талібів і підштовхує їх до дій у північній межі Афганістану, де вони можуть легко отримувати підкріплення з Таджикистану і діяти в якості буфера проти ІД”, – передає слова свого джерела в розвідці США Associated Press.

Джерела агентства кажуть, що у своїй підтримці талібів РФ керується також бажанням підірвати проамериканський уряд в Кабулі.

Раніше спеціальний представник президента Росії з питань Афганістану та директор департаменту МЗС Росії Замір Кабулов заявив, що у РФ і талібів є спільні інтереси.

“Інтереси талібів і без стимулювання об’єктивно збігаються з нашими. Я вже раніше говорив про наявність у нас з талібами каналів зв’язку для обміну інформацією”, – сказав Кабулов.

До кінця 2016 року НАТО збереже свою військову присутність в Афганістані. Такий захід застосовано не тільки заради безпеки Афганістану, але й тому, що країни альянсу не хочуть, щоб ця країна знову стала “заповідником” терористів. 15 жовтня президент США Барак Обама офіційно оголосив, що армія США не піде з Афганістану. Він визнав, що армія Афганістану на сьогодні не така сильна, як було б треба, а ситуація досі залишається крихкою. Тому план повного виведення американських військ доведеться відкласти.

За час війни в Афганістані, яка почалася в 2001 році проти руху Талібан, загинули близько 3,5 тисяч іноземних солдатів, зокрема, 2210 американців.

Джерело.