Без рубрики
Реформа “Укрзалізниці”: з поїздів зникнуть підстаканники, а провідники стануть ввічливішими

В українських пасажирських потягах очікуються зміни. В минуле відійдуть скляні стакани з мельхіоровими підстаканниками, а у провідників з’явиться інструкція, як спілкуватися з пасажирами. Нові стандарти якості обслуговування розробляє спеціальна комісія із співробітників залізниці та представників пасажирів, пишуть “Вести”.

Зокрема для провідників складають розмовник. Наприклад, слова “Добрий день” і “Приємної подорожі” стануть обов’язковими. До того ж провідникам будуть наполегливо рекомендувати уникати конфліктів. Для цього в будь-яких спірних ситуаціях вони повинні будуть вибачатися, навіть якщо пасажир не зовсім правий. Провідникам рекомендуватимуть розмовляти на тій мові, на якій до них звернувся пасажир. А пасажирам з дітьми та літнім людям вони обов’язково повинні будуть запропонувати допомогу при посадці в вагон.

У числі новинок і те, що на платформи завдадуть розмітку, щоб люди знали, де і який вагон зупиниться. А при посадці по радіо звучатиме спокійна лаунж-музика. Зараз в поїздах включають пісні, які рекомендує “Укрзалізниця”, в основному це українські народні.

Особливість і в тому, що до кінця року в поїздах зникнуть скляні стакани для чаю з підстаканниками. На їх місце прийдуть картонні стаканчики. До такого рішення прийшла робоча група. Головна причина – санітарно-гігієнічна.

Мовляв, обробляти скляні стакани в дорозі досить складно, а такі термічні установки, як в літаках, встановити в поїзді не вийде. Провідники до новинок відносяться скоріше негативно.

“Це в радянські часи були гарні підстаканники з мельхіору, а зараз простіше – зі спеціального сплаву з нержавіючої сталі. Але що ті підстаканники, що ці пасажири іноді прихоплюють з собою на сувеніри.

Доводиться вартість відшкодовувати. Я не проти картонних стаканчиків, але в поїздах зникне якась родзинка. Адже іноземці, коли бачать наші підстаканники, як діти малі захоплюються ними”, – розповів провідник Олег Ващенко.

Видання зазначає, що іноді можна було домовитися з провідником і викупити сподобався підсклянник за 60-80 грн.

Що стосується ввічливості, то тут провідники не згодні.

“Знаєте, скільки часом неадекватних пасажирів їде, іноді вони нервові, може, навіть і хворі. І як ми їм будемо весь час говорити: “Вибачте, ви все одно маєте рацію”? Потрібно в кожному випадку розбиратися і, якщо потрібно, поліцію викликати” , – вважає провідник Тетяна Чернявська.

На сайтах оголошень підстаканники “Укрзалізниці” коштують від 40 до 900 грн.

“Все залежить від того, з якого металу вони зроблені. Зараз в поїздах ви зустрінете тільки олов’яні підстаканники, тоді як за радянських часів були з мельхіору. Ще бувають срібні, але це вже колекційні, в поїздах вони були хіба що за царя. У мене тільки один мельхіоровий залишився, продаю його за 200 грн, поки він сам із нього чай п’ю”, – розповів продавець з Києва.

Один з колишніх працівників залізниці повідав історію, що при звільненні йому навіть подарували два підстаканники на пам’ять.

“Стояли вони в мене в шафі, а зараз вирішив продати, гроші потрібні. Пара 500 грн. Зазвичай дзвонять і питають їх для подарунка, кажуть, що для дідуся, який сумує за сталінськими часами. Йому чай в склянці і такому підстаканнику буде молодість нагадувати”, – розповів продавець з Маріуполя.

Читайте також: Стало відомо, з яких міст можна буде потрапити на море без пересадки.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook