fbpx
Події
“Раніше ділили: оцей – розумний, а цей – дуpний.” Оксана Макаренко про нову систему оцінювання

Компетентнісний підхід в освіті вимагає позитивного оцінювання, а не покарання за незнання. МОН розробляє нову систему оцінок. Про це заявила радниця міністра освіти Оксана Макаренко в ефірі Чорноморської телерадіокомпанії, пише “Нова Українська Школа”.

За словами Макаренко, найперше, що змінює реформа освіти – це ставлення до процесу оцінювання.

“Він уже не є такою владою вчителя, якою вона каpає дитину. У нас уся радянська педагогіка – на тому, що тобі червоною ручкою треба покреслити помилки. І це привчає не помилятися, але дуже боятися помилки”, – зазначила заступниця міністра.

За її словами, це призводить до того, що дитина лякається, а під час цього вона не може думати та навчатися.

“Тому педагогіка партнерства і система позитивного оцінювання дуже важливі. Тобто ти вказуєш дитині на те, що в неї добре виходить. Це вже втілюється в школах. Згідно з цією реформою, абсолютно кожна дитина є талановитою. Раніше ділили: оцей – розумний, а цей – дуpний. Це міряли тільки за одним типом інтелекту – науковим. А в людини може бути багато талантів, і її треба в різний спосіб навчати”.

Читайте також: Та у жодній з невдоволених країн немає української школи: Гриневич відповіла на ажіотаж навколо закону про освіту

Також Оксана Макаренко зазначила, що результати оцінювання учня – це конфеденційна інформація, яка може бути доступна лише вчителю, дитині та її батькам.