fbpx
Політика
Головні фігуранти чорної бухгалтерії регіоналів. Журналісти опублікували оригінал документів

Видання Українська правда опублікувало оригінал документів, що відображають чорну бухгалтерію Партії регіонів.

“Це – амбарна книга витрат Партії регіонів, яка практично одночасно опинилася в колишнього журналіста, а нині нардепа Сергія Лещенка, а також екс-заступника голови СБУ Віктора Трепака. Витрати на політику розписані до копійки, загальна сума витрат становить понад $66 мільйонів. Ці гроші регіонали витратили “на партійні потреби” менш ніж за шість місяців 2012 року”, – пише видання.

Зазначається, що частина інформації в документах відсутня. Приміром, немає даних про витрати регіоналів з початку жовтня по 23 листопада 2012 року – за основний період парламентської кампанії.

В “амбарній книзі” є колишні й нинішні депутати, екс-міністри, члени Центральної виборчої комісії, топ-менеджери телеканалів, керівники соціологічних служб і політтехнологи.

Журналісти знайшли в списках прізвища та ініціали, які повністю збігаються з прізвищами колишнього міністра й депутата Сівковича, екс-міністра юстиції Лукаш, екс-міністра закордонних справ Кожари, керівника Центрвиборчкому Охендовського, колишніх і чинних депутатів Геллера, Миримського, Калюжного, Костенка, Скубашевського, Демидка, Ковалевської, охоронця Януковича з російським паспортом Заневського, політтехнологів Бондаренко, Мустафіна й Грановського.

“Аналіз документів дає підставу припустити, що депутати-регіонали Євген Геллер та Віталій Калюжний були основними кураторами життєдіяльності ПР”, – йдеться в статті.

Величезні суми виділялися не тільки на побудову політичної корпорації Партії регіонів, але й на дрібні задоволення лідерів. Приміром, серед платежів зустрічається “передоплата за годинник” у розмірі 67 тис. доларів.

Також, згідно з документами, фінансувала Партія регіонів на виборах 2012 року Нашу Україну і комуністів.

Повністю дані з документів можна переглянути за посиланням.

Раніше колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак заявив, що передав в НАБУ документи, що підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів ряду колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників.

За його словами, мова йде про так звану “чорну бухгалтерію” Партії регіонів із загальними виплатами на суму близько $2 млрд.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник підтвердив інформацію про передачу в Бюро документів “чорної каси” Партії регіонів.

Пізніше НАБУ почало розслідування на підставі заяви колишнього першого заступника СБУ Віктора Трепака.

Читайте також:   Мустафа Найем: на наступних виборах “регіонали” повернуть собі владу

Джерело.

Реклама