Політика
Путін засумнівався в приналежності Львова Україні за підсумками Другої світової

Президент Росії Володимир Путін висловив сумнів з приводу територіальних змін за підсумками Другої світової війни.

“Якщо комусь хочеться почати переглядати підсумки Другої світової війни, давайте спробуємо подискутувати на цю тему. Але тоді треба дискутувати… в цілому по східних земель Німеччини, по Львову, який був частиною Польщі”. – заявив російський лідер у відповідь на запитання кореспондента Bloomberg про можливість повернення Калінінграда Німеччини, передає прес-служба Кремля.

У числі країн, що зазнали територіальні зміни за підсумками Другої світової, Путін згадав також Румунію і Угорщину.

Читайте також: Іноземка, яка влаштувала погром у львівському РАЦСі, виявилась росіянкою

“Якщо комусь хочеться розкрити цей ящик Пандори і почати з ним працювати, – будь ласка, прапор в руки, починайте”, – резюмував він.

За підсумками Другої світової війни кордони Польщі після звільнення від нацистської окупації були зміщені на захід, в результаті чого території Західної України, включаючи Львів, а також Західної Білорусії увійшли до складу Радянського Союзу.

В ході війни, в 1940 році, СРСР також приєднав Бессарабію і Північну Буковину, що нині входять до складу України.

Калінінград (до війни – Кенігсберг) був споконвічною територією Німеччини, столицею Східної Пруссії. За рішенням Потсдамської конференції 1945 року північна частина Східної Пруссії, разом з Кенігсбергом, тимчасово була передана СРСР. Пізніше, при підписанні договорів про кордони, Кенігсберзька область повністю визнана володінням Радянського Союзу.

Читайте також: У Чечні зник політолог, який критикував Кадирова

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook