fbpx
Політика
Путін створив Жанну д’Арк XXI століття, — The Times про Надію Савченко

Захоплення постаттю Надії Савченко у світі, означає, що Росія утримує у себе популярного мученика. Володимир Путін здійснив унікальну історичну реконструкцію: створив Жанну д’Арк ХХІ століття.

Таку думку висловив колумніст The Times Бен Макінтайр.

Засуджену Росією українську льотчицю Надію Савченко та французьку героїню Жанну д’Арк розділяють майже 500 років. Але їхня схожість неймовірна. І для Кремля вона вкрай небезпечна.

Обидві жінки стали символами національного визволення зі зброєю в руках. Обидві використовували зал суду як політичну трибуну і піддали суду своїх переслідувачів. Обох засудили носії х забобонів за носіння чоловічої військової форми на чоловічій війні. І обидві майже миттєво домоглися політичної святості і підняли бойовий дух своїх співгромадян,— пояснив Макінтайр.

Читайте також: Надія Савченко заборонила своїм адвокатам подавати апеляцію (відео).

Найголовніша “властивість” Надії Савченко як героя у тому, що вона, наче Жанна д’Арк, своїм прикладом продемонструвала правову та моральну хибність системи цінностей своїх кривдників.

Надія Савченко стане небезпекою для Москви, не залежно від подальшого розвитку ситуації. Якщо її не звільнять, Путін і надалі утримуватиме мученика. Якщо ж звільнять, то льотчиця, яка повернеться до України стане ще більшим символом — іконою спротиву російській агресії.

Читайте також: Савченко написала першого відкритого листа після оголошення вироку.

Джерело.