Дозвілля
Прорив у вітчизняній медицині: вперше в Україні пацієнтці пересадили легені

Операція тривала понад 26 годин. Лікарі інституту хірургії та трансплантології Шалімова вперше в Україні виконали трансплантацію легень. Про це повідомляє прес-служба інституту. 29-річній хворій з легеневою гіпертензією пересадили нижні долі легень від рідних батька та матері. Етапи операції тривали понад 26 годин, в яких безпосередньо брали участь понад 50 фахівців інституту.

Читайте також: Клініки змушують лікарів маніпулювати пацієнтами і прописувати дорогі процедури

 Операцію провели 12 квітня, а на сьогодні повідомляють, що стан пацієнтки та її батьків відповідає часу та важкості перенесеного оперативного втручання. В більшості випадків трансплантується донорські легені вилучені у посмертного донора. Тому операції з трансплантації легень від живих донорів, що проводяться у разі відсутності трупного донорського органу, є надскладними.

 На сьогодні трансплантації легень та органо-комплексу серце-легені в Україні потребують більш ніж 1000 хворих. Пересадка органу необхідна у випадку захворювання на хронічні обструктивні захворювання легень, муковісцедоз, ідеопатичну легеневу гіпертензією тощо.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook