Політика
Прем’єр Туреччини скоро залишить посаду – Reuters

Зміна прем’єра може відбутися в найближчі дні на позачерговому з’їзді правлячої партії Туреччини.

У найближчі дні на позачерговому з’їзді правлячої партії Туреччини може відбутися зміна уряду країни. Про це повідомляє Reuters з посиланням на п’ять джерел в партії після півторагодинної зустрічі прем’єра Туреччини Ахмета Давутоглу з президентом Реджепом Ердоганом.

За даними агентства, Давутоглу, котрий очолює Партію справедливості і розвитку, втратить свою посаду.

“Прем’єр і президент домовилися про з’їзд … Я не думаю, що Давутоглу буде кандидатом знову”, – сказало одне з джерел в партії.

На тлі цієї новини курс турецької ліри до долара США показав найрізкіше падіння з 2008 року. Вартість ліри до долара в середу, 4 травня, впала на 3,9%. У четвер курс ліри піднявся на 1%.

За останні кілька тижнів спостерігалася напруженість у стосунках прем’єра і президента Туреччини, які посилилися на тлі загострення конфлікту з курдами на південному сході країни і війни в Сирії на півдні.

Також тертя між Давутоглу і Ердоганом проявилися під час укладання угоди з ЄС, яка покликана зупинити потік нелегальних мігрантів до Європи через Туреччину. В обмін на стримування потоку мігрантів Брюссель пообіцяв Анкарі прискорені переговори про вступ у ЄС, лібералізацію візового режиму і фінансову допомогу. Угода була проектом Давутоглу і її майбутнє може стати менш визначеним в разі його відходу.

Читайте також: Більшість німців проти безвізового режиму для Туреччини – опитування.

Джерело.

Реклама

Related Post