Політика
Прем’єр Японії – Путіну про суперечку щодо Курил: Володимир, давай виявимо сміливість

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе закликав президента Росії Володимира Путіна виявити сміливість у вирішенні давньої територіальної суперечки між двома країнами щодо приналежності Курильських островів.

Про це повідомляє ТАСС.

На Східному економічному форумі у Владивостоці японський прем’єр запропонував лідеру РФ укласти мирний договір між Токіо і Москвою і почати нову епоху російсько-японських відносин.

Читайте також: Іноземка, яка влаштувала погром у львівському РАЦСі, виявилась росіянкою

“Володимир, ми з тобою люди одного покоління. Давай проявимо сміливість, візьмемо на себе відповідальність, подолаємо труднощі та залишимо майбутнім поколінням світ, де Росія і Японія розкриють свій потужний потенціал. Давай поставимо крапку в ненормальній ситуації, яка триває вже понад 70 років, і разом почнемо нову епоху російсько-японських відносин, яка триватиме ще 70 років”, – звернувся Абе до Путіна.

Росія і Японія багато десятиліть ведуть переговори з метою вироблення мирного договору. Основною перешкодою на цьому шляху є проблема приналежності Південних Курил. Після закінчення Другої світової війни всі Курильські острови були включені до складу СРСР, проте належність островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групи островів Хабомаї заперечується Японією. У 1956 році було підписано спільну декларацію про припинення стану війни між СРСР і Японією, але мирний договір досі не укладено.

Читайте також: Путін засумнівався в приналежності Львова Україні за підсумками Другої світової

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook