Політика
“Правду неможливо замовчати” – посол ЄС про перемогу Джамали

Представник Євросоюзу вважає, що завдяки пісні Джамали Європа краще дізнається історію України.

Глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський привітав главу Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова з перемогою української співачки Джамали в пісенному конкурсі “Євробачення 2016” з піснею, що розповідає про депортацію кримських татар у 1944 році з Кримського півострова.

“Я не дивився Євробачення, але вже привітав наших друзів з кримськотатарських організацій – пана Чубарова з величезним успіхом Джамали”, – сказав Томбінський.

Він додав, що ця перемога України підтверджує, що “правду неможливо замовчати”, зокрема, правду про депортацію кримських татар у 1944 році.

“Це частина української драматичної історії ХХ століття. І це дуже добре, що пісня може бути тим інструментом, щоб цю правду донести не тільки до українців, а й до Європи”, – вважає посол.

За його словами, в інших країнах майже ніхто не знає про ці драматичні події в Україні.

“Дуже добре використовувати всі елементи, щоб донести до наших друзів у Франції, Італії, Німеччини, якою складною була історія в цій частині Європи”, – зазначив Томбінський.

Нагадаємо, що переможниця пісенного конкурсу Євробачення 2016, який пройшов у Стокгольмі, співачка Джамала вже прилетіла в Україну.

Джамалу нагородять званням “Народна артистка України”, повідомив міністр культури Євген Нищук.

Читайте також: Чубаров назвав перемогу Джамали на «Євробаченні» «кроком до звільнення Криму».

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook