fbpx
Політика
Повна версія стенограми “кримського” засідання РНБО. (Фотокопія документу)

Рада національної безпеки і оборони оприлюднила повну версію стенограми засідання РНБО, яке відбувалося 28 лютого 2014 року.

Стенограма викликала значний резонанс в українському суспільстві.

Ось кілька вирізок з тексту стенограми.

Міністр оборони Ігор Тенюх:

“На Київському, Харківському і Донецькому напрямках вже сконцентровано 38 тисяч осіб, 761 одиниця збройної танкової техніки, 2200 броньованих машин, 720 артилерійських систем залпового вогню, також до 40 ударних вертольотів і 90 вертольотів бойового забезпечення, та 90 літаків штурмової авіації. В акваторії Чорного моря на бойове чергування вийшло 80 військових кораблів РФ”.

“Ті, хто захоплює об’єкти у Криму, – це – спецназ, який пройшов бойовий вишкіл у гарячих точках Росії».

“Ми не готові до повномасштабної війни. Нам потрібен час, нам потрібна допомога… Буду говорити відверто. Сьогодні у нас немає армії. Вона системно знищувалась Януковичем та його оточенням під керівництвом російських спецслужб”.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк:

“Тому моя пропозиція, шановний Олександре Валентиновичу (Турчинов – ред.), в першу чергу спробувати вирішити якомога швидше це через політичні консультації і через іноземних посередників”.

“Росія зразу введе війська на материкову Україну. За інформацією міністра оборони, у нас немає сил Київ захистити”.

turchynov

Голова Верховної ради, в.о. Президента Олександр Турчинов:

“Наришкін передав мені погрози від Путіна. Вони не виключають, як він сказав, прийняття жорстких рішень (щодо) України за переслідування росіян і російськомовних. Мабуть (нерозбірливе слово) на прийняття рішення щодо введення військ не тільки до Криму. Передав слова Путіна, що якщо загине хоч один росіянин, – вони оголосять нас військовими злочинцями і будуть переслідувати по всьому світу”.

“Я відповів, що розпочавши агресію проти України, вони вже стали злочинцями і будуть відповідати перед міжнародним судом”.

Лідер ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко.

“Путін хоче реалізувати абхазький сценарій і тільки чекає, аби ми дали йому привід. Ви пригадуєте, як тоді повівся на його провокацію Саакашвілі, і програв! Ми не маємо права повторювати його помилок”.

“Тому ми маємо сьогодні благати все міжнародне товариство стати на захист України. Це наша єдина надія. Жоден танк не повинен виїхати з казарми, жоден солдат не повинен підняти зброю, бо це означатиме програш… Ніякого воєнного стану і активізації наших військ!”.

Голова СБУ Валентин Наливайченко:

“І американці, і німці, – всі в один голос просять нас не починати ніяких активних дій, бо, за даними їхніх розвідок, Путін використає це для початку широкомасштабного сухопутного вторгнення”.

В кінці засідання Олександр Турчинов поставив питання введення воєнного стану на голосування.
“Хто “ЗА”? Ясно. “ЗА” – один Турчинов. Це означає, що рішення не прийнято”

stenograma1

stenograma4

stenograma5

stenograma6 stenograma7 stenograma8 stenograma9 stenograma10 stenograma11 stenograma12

stenograma13 stenograma14 stenograma15 stenograma16 stenograma17 stenograma18 stenograma19 stenograma20 stenograma21 stenograma22 stenograma23 stenograma24 stenograma25 stenograma26 stenograma27 stenograma28 stenograma29 stenograma30 stenograma31 stenograma32 stenograma33 stenograma34 stenograma35

stenograma36 stenograma37 stenograma38 stenograma39 stenograma40

Джерело.

Реклама