Дозвілля
Постановник номера Джамали розповів про її виступ

Хореограф, режисер-постановник шоу “Х-фактор”, “УМТ Діти”, “Вартового мрій”, суддя шоу “Танцюють всі” (СТБ) і постановник номера Джамали на Євробаченні 2016 Костянтин Томільченко розповів про підготовку артистки до виступу на конкурсі.

Яку основну мету переслідували, коли готували номер?

– Ми постаралися візуально відобразити історію, про яку співає Джамала. Все що взяли за основу – світло і графіка. Ніяких додаткових елементів декору на сцені немає, тільки Джамала, її голос і її історія.

Чому вирішили відмовитися від додаткових танцюристів?

Читай також: ЯК УКРАЇНЦЯМ ПІДТРИМАТИ ДЖАМАЛУ НА ЄВРОБАЧЕННІ

– Ви ж чули пісню – які там танцюристи? Коли ви слухаєте оповідача, ви ж слухаєте його історію, вникаєте в кожне слово, заглядаєте в очі, адже так? Наша ідея була в тому, щоб глядач ні на що не відволікався. Будь-який додатковий об’єкт – танцюрист, декорація, динаміка на сцені – відвернули б від самої суті пісні 1944 , тому ми свідомо від них відмовилися. Це сценографічне рішення дозволило всю енергетику пісні зосередити на Джамалі.

Хто створив графіку?

– Це відома в усьому світі компанія Front Pictures , один з флагманів українського мультимедійного виробництва. Вони, наприклад, робили графіку з водяним екраном для номера учасників America’s Got Talent 2015.

Паралельно ми з Максом Литвиновим працювали над розкадровкою номера. Та розкадровка, якою її побачили телеглядачі 12 травня під час виступу Джамали, зроблена Максом.

Читай також: ФАНТАСТИЧНИЙ ВИСТУП ДЖАМАЛИ У ПІВФІНАЛІ ЄВРОБАЧЕННЯ 2016(ВІДЕО)

Ви ж експерт з 3D-шоу, чому вирішили не робити це козирем виступу Джамали?

– У нас була ідея за допомогою 3D-графіки показати, як під Джамалою руйнується світ – світ її народу: спочатку вона падає в прірву, а потім залишається на маленькому острівці своєї історії, яку зуміла зберегти. Але потім ми вирішили, що такі фішки хороші, коли немає пісні. А у Джамали вона є. 3D дуже перетягує увагу глядача, він починає стежити не за піснею, а за графікою – що ж буде далі?

За ефектним 3D добре ховати легку невигадливу пісеньку. По суті, на Євробаченні останнім часом яскраво виражені два вектора: тут перемагає або пісня, або номер. Я вважаю, що ми вчинили правильно.

Оцінювали виступи конкурентів? Що можете сказати?

– Я не зміг подивитися перший півфінал, тому що зараз активно готуємося до чергового прямого ефіру “Україна має талант. Діти” (СТБ). Але я був з Джамалою під час перших репетицій в Стокгольмі. Так, я бачив номера деяких учасників, але я не оцінював їх з точки зору конкуренції, а дивився, яке в постановці світло і графіка, і наскільки вони відповідають самій пісні.

Можу сказати, що в більшості побачених мною номерів (а я бачив, звичайно ж, не всі) простежити ідею мені не вдалося – є графіка, яка просто підтримує ритмічну складову пісні, відображає її характер, змінюючи колірну палітру і малюнки. Та й взагалі, конкурс тільки почався, все в рівних умовах. Дуже багато залежить від настрою європейського глядача.

Читайте також: ЄВРОБАЧЕННЯ 2016: ДЖАМАЛА ОТРИМАЛА СПЕЦІАЛЬНИЙ ПРИЗ

Джерело. 

 

Реклама

Related Post

facebook