Політика
Порошенко схвалив зарахування служби у військовому резерві при участі в АТО до вислуги років

Президент Петро Порошенко підписав закон, що передбачає зарахування у вислугу років для призначення пенсії служби у військовому резерві при особистій участі в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення. Про це йдеться на сторінці відповідного законопроекту №3497 на сайті Верховної Ради, передають Українські Новини.

Відповідно до документа, пенсійне забезпечення резервістів, що стали інвалідами внаслідок виконання обов’язків служби у військовому резерві військових формувань при особистій їх участі в АТО, і членів сімей загиблих (померлих) резервістів буде здійснюватися в порядку, визначеному для військовослужбовців офіцерського складу, військовослужбовців надстрокової служби й військової служби за контрактом і членами їх сімей.

Пенсії відповідним резервістам і членам їх сімей пропонується нараховувати з розміру грошового забезпечення, з огляду на оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) і премії в розмірах, установлених законодавством, для військовослужбовців відповідних прирівняних посад у день загибелі (смерті), визнання померлим або звільнення зі служби у військовому резерві.

Схеми прирівнюваних посад резервістів і військовослужбовців будуть затверджуватися центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво військовим формуванням.

Крім того, інваліди 1-ї і 2-ї груп, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювань, пов’язаних із виконанням обов’язків служби у військовому резерві військових формувань під час особистої участі в АТО, будуть визнаватися ветеранами.

Як повідомлялося раніше, у жовтні 2015 року Кабінет Міністрів установив розмір винагороди рядовим резервістам цивільного захисту, що служить на підставі контрактів, у 1,6 тис. гривень за рік з 2016 року.

Читайте також: Експерти розповіли про наслідки несвоєчасної реєстрації місця проживання.

Джерело.

Реклама

Related Post