fbpx
Політика
Порошенко попросив “брехати, брехати і брехати” в соцмережах про ситуацію в Дебальцевому, – Бірюков

Президент України Петро Порошенко рік тому попросив вносити “сум’яття … і брехати-брехати-брехати” в соцмережах про реальну ситуацію в Дебальцевому. Про це радник президента, а нині глава Миколаївської територіальної організації партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Юрій Бірюков написав на своїй сторінці в Facebook, інформують Патріоти України.

“Рік пройшов, можна і розповісти. Мене викликали 17 лютого на Банкову вдень, близько 16:00. І Петро Олексійович озвучив прохання, дещо незвичне, але обставини …

Потрібно було дві доби вносити сум’яття в голови ворога – виводять чи не виводять, виводять вже або через дві доби, або кинуть і не виводять? Потрібно було вечір влаштувати в Фейсбуці сплеск “все-добре-ми-стоїмо” і утримати цю хвилю хоча б дві доби. Будь-якою “репутаційною” ціною, просто прямолінійно брехати, брехати, брехати.

107020

Близько 20:00 в МО ми погодили всі етапи інформаційних сплесків, підібрали якісь фотографії, накидали тези. Опитав-попросив всіх знайомих блогерів, вони повинні були підтримати.

А потім… А потім усе розвалилося, через скидання в ФБ даних про те, що виведення вже починається”, – написав Бірюков.

maxresdefault

Рік тому сили АТО вийшли з Дебальцевого. За первинними даними, з оточення в той день вийшли близько 2,5 тис. бійців. А за кілька днів до виходу поранення в Дебальцевому і його околицях отримали близько 150 бійців, ще 22 – загинули. За час оборони вузла поранення отримали до 250 чоловік.

Тільки 18 лютого в лікарню Артемівська доставили 167 бійців. Про це тоді повідомляв Семен Семенченко. ВЦА тоді повідомляла про більш, ніж сто поранених, доставлених в лікарню. Силам АТО вдалося вивести з оточення 200 одиниць військової техніки, в тому числі 15 танків, близько 50 БМП. Деяке дороге обладнання все ж було втрачено.

Дані, які через рік після трагічних подій представляють в Міноборони, не надто відрізняються від початкових. За даними МО, під час бойових дій в районі Дебальцево з 15 січня по 18 лютого загинули 110 військовослужбовців, 270 були поранені, 7 взяті в полон і 18 пропали безвісти. Близько 30% техніки було знищено противником або виведено з ладу силами ЗСУ.

maxresdefault (1)

У квітні 2015 року було розпочато кримінальне провадження для розслідування злочинів, скоєних в ході планування і здійснення операції з виведення частин ЗСУ та Нацгвардії з Дебальцевого. Як відомо, Дебальцеве і досі контролюють бойовики.

Джерело.