fbpx
Політика
Порошенко назвав умови для виборів на Донбасі

Однією з умов проведення виборів є присутність поліцейської місії ОБСЄ в регіоні.

Вибори на Донбасі будуть проведені при виконанні щонайменше трьох передумов, які будуть гарантувати чесність і прозорість цього процесу. Про це заявив у Вашингтоні президент Петро Порошенко, виступаючи на форумі “Боротьба за свободу, яка триває”, передає Укрінформ.

“Україна продовжує бути прихильником реалізації Мінських домовленостей в повній мірі. Це – єдиний варіант для мирного врегулювання, який існує сьогодні. Ми зацікавлені в тому, щоб розблокувати політичний процес і провести місцеві вибори на Донбасі”, – наголосив Глава української держави.

Однак, зауважив він, проведення цих виборів можливе лише за кількох умов. Перше – це виконання Росією пунктів Мінської угоди, пов’язаних з безпекою, і припинення маніпуляцій з її боку фразою “проведення місцевих виборів відповідно до законодавства України та міжнародних стандартів”.

“Вибори повинні бути вільними і справедливими, відповідно до встановлених норм ОБСЄ”, – наголосив президент.

Друга умова стосується розгортання розширеної міжнародної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі “з метою забезпечення безпеки до, під час і після виборів”.

Крім того, за його словами, голосування можна буде провести, коли Україна розпочне відновлення українського контролю над кордоном.

“І це дуже важлива умова для проведення вільних і справедливих виборів”, – наголосив Президент.

“Рецепт для врегулювання досить простий. Куди складніше змінити ставлення з боку Росії і зробити так, щоб вона залишила Україну в спокої”, – зазначив президент.

Зазначимо, 28 березня президент Петро Порошенко заявив, що українська влада готова провести чесні вибори на Донбасі і співпрацювати з тим вибором, який зробить український народ.

Читайте також:  Порошенко затвердив дати нових призовів до армії.

Джерело.