fbpx
Політика
Порошенко наклав вето на скандальний закон

Президент Петро Порошенко у суботу наклав вето на закон №3755, який передбачав запровадження електронних декларацій чиновниками і містив низку суперечливих моментів.

При цьому президент зазначив низку своїх правок до закону, які повністю відповідають вимогам ЄС в контексті запуску електронних декларацій і Нацагентства запобігання корупції.

Згодом на сайті президента з’явилося повідомлення про накладення вето, у якому Порошенко уточнив, що визначив цей закон як невідкладний і попросив Раду розглянути його вже у вівторок.

Порошенко зазначив, що пропозиції, розроблені його адміністрацією і активістами, підтримав Євросоюз. Відповідний лист з висновками за підписами двох єврокомісарів – з питань європейської політики сусідства та розширення Йоганнеса Хана та з питань міграції, внутрішніх справ і громадянства Дімітріса Аврамопулоса – він отримав у суботу ввечері.

“Це плід нашої спільної роботи, спільної відповідальності з громадянським суспільством. Ми маємо всі шанси для того, щоб цього року українці їхали до ЄС без віз”, – запевнив Порошенко.

Він додав, що 17 березня відвідає Брюссель щодо питання завершення оформлення безвізового режиму для громадян України з країнами Шенгенської зони.

Як відомо, цей закон був прийнятий зі скандальними поправками позафракційного депутата Вадима Денисенка. Зокрема, ці правки відкладали запровадження відповідальності за неправдиві відомості у деклараціях до 2017 року. Крім того, декларування витрат було підняте з 20 до 100 мінімумів, також було допущено низку інших порушень.

Вважалося, що прийняття закону у такому вигляді може призвести до відтермінування скасування Євросоюзом віз для України.

Раніше президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер нагадав українській владі  про необхідність вдосконалити закон про електронне декларування.

Джерело.

Реклама