fbpx
Без рубрики
Пластиковий асфальт чи дорога майбутнього (відео)

При виробництві кожної тонни асфальту в атмосферу викидається близько 27 кілограм вуглекислого газу, крім цього асфальт має здатність поглинати тепло і призводить до утворення теплових острівців в місті (ділянки, де температура повітря вище, ніж за межами міста). Також загрозу для навколишнього середовища представляють пластикові відходи, які у величезних кількостях нагромаджується у водах світового океану. Голландські вчені спробували вирішити ці дві проблеми запропонувавши нову форму дорожнього покриття, яке буде виготовлятися з пластикових відходів виловлених в світовому океані.

Творці проекту пластикових доріг з найбільшої Голландської дорожньо-будівельної компанії KWS Infra та фахівці VolkerWessels стверджують що такі дороги будуть позбавлені багатьох недоліків традиційного покриття, зокрема вони стануть більш стійкими до стирання і температурних перепадів. Монтувати пластикові траси будуть за лічені тижні, на відміну від традиційної технології, при якій на ці будівельні роботи йде кілька місяців.

Легкі і надійні пластикові конструкції будуть укладатися зверху на вирівняний пісок. Цікаво, що рити спеціальні траншеї для прокладки комунікацій уздовж таких доріг не доведеться. Відповідно, це дозволить заощадити і час, і гроші. Конструкція пластикової плити всередині порожня. Вона вже передбачає можливість використання її для різних кабелів і навіть водопроводу.

Новий вид дорожнього покриття дозволить забути про таке явище як канави і ями, та зможе витримувати діапазон температур від -40 до +80 градусів за шкалою Цельсія, при чому буде стійким до хімічних реагентів і зможе майже повністю обходитися без технічного обслуговування.