fbpx
Політика
Підозрюваного у розстрілі Майдану відпустять – ГПУ (відео)

Прокуратура звинувачує суди у зриві розслідувань злочинів проти Євромайдану.

Підозрюваний у видачі зброї зі складів МВС для розстрілів учасників акції протесту на Майдані Незалежності в Києві у 2014 році Роман Заворотний безпідставно буде звільнений 26 березня о 00:00, повідомив начальник Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

“Мало місце системне небажання належним чином розглядати судами ці справи щодо злочинів, скоєних на Майдані. Такі випадки відбуваються неодноразово. І цей випадок дійсно є таким, який може призвести до безпідставного звільнення з-під варти підозрюваного у незаконному отриманні 408 автоматів Калашникова 20 лютого і 90 тис. патронів”, – сказав Горбатюк в ефірі телеканалу “112 Украіна”.

Він зазначив, що до цього призвело виключно небажання судів розглядати цю справу, хоча вона була направлена до суду три місяці тому, і з того часу “суди перекладають один на іншого відповідальність за це рішення”.

Читайте також: Злочин і кара. Інфографіка відповідальності за розстріл Майдану.

“Суддя Святошинського району чомусь вважає, що Апеляційний суд повинен визначити, можливо, іншу підсудність, і вони направляють до Апеляційного суду, а Апеляційний суд направляє до Печерського суду, свідомо знаючи, що там у цих справах всі судді були слідчими суддями у цій справі” , – повідомив Горбатюк.

Разом з тим, він зазначив, що на такі дії суддів буде реакція Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо притягнення суддів до відповідальності.

Нагадаємо, що правоохоронці затримали колишнього співробітника київського спецпідрозділу міліції “Беркут”, який розшукувався за перевищення влади і незаконне затримання за попередньою змовою з іншими “беркутівцями” активістів громадського руху “Євромайдан” у ніч з 22 на 23 січня 2014 року у Кріпосному провулку в Києві.

Читайте також: Французька маніпуляція трагічними сторінками української історії. Canal+ всупереч проханням українських дипломатів показав пропагандистську стрічку “Україна, маски революції”.

Джерело.