fbpx
Політика
Петро Порошенко закликав Арсенія Яценюка та Віктора Шокіна піти у відставку

Президент Петро Порошенко закликав прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та генпрокурора Віктора Шокіна піти у відставку.

“Очевидно, що і суспільство, і влада незадоволені темпами змін. Очевидно, що нам треба прискорити позитивні перетворення, відкрити друге дихання у проведенні реформ. Очевидно, що з початку року ми не лише зменшили швидкість, а взагалі почали гальмувати. Уряд втратив підтримку з боку коаліції. Щоб провести через Верховну Раду навіть стратегічні рішення, часто доводиться займати голоси у внекоалиционных груп та позафракційних депутатів”, – йдеться у зверненні Порошенко.

За словами президента, напруга між урядом і фракціями стало настільки високовольтної, що створює загрозу життєздатності коаліції. “Його ж розпад в свою чергу неминуче занурять країну у глибоку і тривалу політичну кризу”, – йдеться у зверненні, розміщеному на сайті президента.

“Сьогодні вранці я зустрічався і мав ґрунтовну розмова з Генеральним прокурором. Я звернувся до Віктора Миколайовича з пропозицією, щоб він написав заяву про відставку”, – сказав Порошенко.

За словами президента, Шокін впровадив ті реформи, “яким в ГПУ чинили опір десятиліттями”: позбавлення прокуратури загального нагляду, створення Національного антикорупційного бюро та Державного бюро розслідувань, тощо. “Це з одного боку. З іншого, ГПУ, на жаль, не змогла заручитися довірою суспільства. І саме тому на порядку денному стоїть питання про відставку генпрокурора”, – додав він.

“З такими ж мірками слід підходити і до уряду”, – йдеться у зверненні.

“Момент для часткового поновлення Кабінету міністрів втрачено. Про нього надто довго говорили, і в результаті – заговорили. Тепер вже очевидно запит на повне перезавантаження уряду. Поки у прем’єр-міністра зберігається можливість вибрати, яким чином краще дати простір для реалізації цього запиту. Тотальне переформатування Кабінету міністрів має відбуватися на основі чинної коаліції у складі “Солідарності”, “Народного фронту”, “Самодопомоги” та “Батьківщини””, – підкреслив президент.

Також Порошенко звернувся до “Народного фронту” і його лідерам. “Ні доля уряду в цілому, ні які персональні амбіції його членів не повинні вплинути на єдність нашої проєвропейської демократичної команди. В коаліцію об’єднувалися не заради посад, а заради принципів. Принаймні, людям говорили саме так, чи не правда?”, – сказано у зверненні.

Джерело.