fbpx
Політика
Пенсiонерка на конкретному прикладi вщент розбила iдею урядовця

Так, iз липня вартiсть опалення та гарячої води знову зросте — майже вдвiчi! Втiм оригiнальний вихiд iз ситуацiї днями запропонував вiце-прем’єр-мiнiстр Павло Розенко. Вiн закликав українцiв… вiдмовлятися вiд газу.

“Для жителiв сiльських територiй це перспективно в планi енергозбереження, — певен урядовець. — Це радикальний крок — необхiдно думати над вiдмовою вiд споживання газу”. Натомiсть мiнiстр пропонує палити хати дровами.

Але чи дiйсно це “перспективно” й вигiдно? Допомогла газеті Експрес порахувати пенсiонерка з невеликого села, яка опалює оселю дровами.

Нiна Сiнько з Iванополя живе сама — чоловiка та дiтей у неї немає. Тож 64-рiчна пенсiонерка розраховує лише на себе. “Замолоду я жила в цiй хатi разом iз батьками, — каже Нiна Iванiвна. — Тодi ми палили вугiллям. Тонна вартувала 13 рублiв. За зиму спалювали 4 тонни, зате в хатi було дуже тепло. У 90-тi роки на нашiй вулицi провели газ, але батько тодi вже помер, а в нас iз мамою-пенсiонеркою не було грошей на це. Потiм мама померла — i вже 11 рокiв я живу сама. З моєю мiнiмальною пенсiєю навiть мрiяти не можна про пiдключення газу. Тож палю дровами”.

Але й дрова тепер стали “золотi”. Торiк кубометр їх вартував 340 гривень. Нинi — вже 400. Щоби натопити добре хату, на зиму слiд заготовити 15 — 20 кубiв. У грошах це 6 — 8 тисяч гривень. “У мене таких грошей нема — пенсiя лише 1100 гривень, — каже Нiна Iванiвна. — Тож купую на зиму 8 — 10 кубiв порубаних дров, якi обходяться менi у 3500 — 4000 гривень. Тобто майже в чотири мої пенсiї”.

Куплених дров на всю зиму пенсiонерцi не вистачає, тож вона мусить економити й палити пiчку ледь-ледь. Панi Нiна зiзнається, що взимку в хатi температура не перевищує 9 — 10 градусiв. Я вражено дивлюся на господиню — не може бути! А вона у вiдповiдь сумно посмiхається: “Холодно, звiсно, але терплю, щоби дрова економити. А на початку весни, буває, надворi навiть теплiше, нiж у мене в хатi…”

Вiдсутнiсть газового опалення додає пенсiонерцi й iнших витрат. Адже їжу якось треба готувати, тож вона купує скраплений газ у балонах. А вiн нинi теж дорого коштує — за балон треба вiддати майже 300 гривень. “Готую я собi зовсiм мало, — пояснює панi Нiна. — Тому балона менi вистачає на два мiсяцi. Але це теж витрати. Iнодi готую їжу на електроплитцi, а вона струм добре тягне, тодi за електрику взимку набiгає по 100 гривень за мiсяць”.

Подумки пiдраховую витрати пенсiонерки. Чотири тисячi на дрова — це щоби не замерзнути зовсiм. Тобто впродовж року жiнка має вiдкладати з кожної пенсiї 300 — 400 гривень. За свiтло — 100 гривень щомiсяця, за газ у балонах — 150 гривень. Тож “альтернативне паливо” забирає з її мiзерного бюджету 500 — 600 гривень щомiсяця. Що ж лишається з пенсiї? Стiльки ж — пiвтисячi гривень на мiсяць.

Як же можна вижити на такi грошi?! Нiна Сiнько махає рукою: “Не питайте. Взимку сиджу в холоднiй хатi. Бо якби палила дровами на повну силу, то вiддавала б за них усю пенсiю. Та, зрештою, хiба тiльки я так живу?”

Тож нещодавнi слова вiце-прем’єра Розенка про перспективнiсть опалення дровами викликають у жiнки гiрку посмiшку. “Нехай приїздить сюди й перезимує на дровах за мою пенсiю, — пропонує вона. — Але певна, що вiн i дня не витримає в холоднiй хатi — втече назад у Київ. Нашi мiнiстри на словах усi дуже розумнi, але реальне життя зовсiм iнше”.

Автор: Сергiй БОВКУН

Читайте також: Розенко запропонував селянам відмовлятись від газу (відео).

Джерело.

Related Post