Без рубрики
Отримати виплату з “автоцивілки” у свого страховика зможуть не всі водії

З 1 квітня 25-30% водіїв авто, які постраждали в ДТП, зможуть отримати компенсацію у того страховика, у якого купили поліс “автоцивілки”, а не в компанії винуватця аварії.

“Пілотний проект з прямого врегулювання в системі ОСАЦВ стартує з 1 квітня 2016 року”, – повідомив гендиректор Моторного (транспортного) страхового бюро України Володимир Шевченко. Якщо врахувати, що щорічно по обов’язковому страхуванню автоцивільної відповідальності врегулюється близько 100 тисяч справ, то нововведення може зачепити в цьому році близько 30 тисяч водіїв, – пише «Сегодня».

Пряме врегулювання передбачає, що страхова компанія буде платити “своєму” водієві, а не потерпілому в ДТП, як це відбувається сьогодні за законом про ОСАЦВ.

Потрібно відзначити, хоча офіційно пряме врегулювання з ОСАЦВ вступить в силу з 1 квітня, реально система почне працювати – ближче до 1 травня, оскільки договір між страховиками повинен схвалити Антимонопольний комітет України.

Договір дорожче грошей

Зміни, що передбачають введення в Україні обов’язкового прямого врегулювання з “автоцивілки”, вже підготовлені і перебувають в парламенті у вигляді нового проекту закону “Про ОСАЦВ” №3670. Але страховики не стали чекати прийняття цього документа, а вирішили запустити пряме врегулювання самі, домовившись про добровільні взаємні розрахунки.

Система буде виглядати так: страховик сплачує компенсацію своєму клієнтові, не залежно від того – винен той в аварії чи ні. Якщо клієнт – потерпілий у ДТП, то рахунок за ремонт його авто страховик потім виставить компанії того, хто винен в аварії. Але клієнт свою виплату отримає відразу.

Щоб страховики не влаштовували між собою “розборок” – хто, кому і скільки винен, всі взаєморозрахунки з виплат будуть проходити через уповноважений банк, в якому всі вони відкриють рахунки. Цей банк вже вибрали – Укрссиббанк. На його рахунку кожен страховик розмістить внесок в розмірі 50% середньомісячної суми виплат по ОСАЦВ.

Регулювати і контролювати процес буде Моторно-транспортне страхове бюро України (МТСБУ).

Читайте також: Про “тазики з болтами” і чому дешеві іномарки у нас – дорогі.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook