Без рубрики
Останнє слово військових ГРУ Росії в українському суді (відео)

З’явилося відео з останнім словом російських ГРУшников

У мережі з’явилося відео, на якому заарештовані на Донбасі співробітники Головного розвідувального управління Генштабу ЗС РФ Євген Єрофєєв і Олександр Александров на слуханнях в українському суді проголошують своє останнє слово.

Відповідне відео опублікувало Радіо Свобода.

Судові дебати між сторонами відбулися 15 квітня в Голосіївському районному суді Києва. У своєму виступі прокурор Ігор Німченко називав обвинувачених «російськими військовослужбовцями, військовими іноземної держави на території України, що, в свою чергу, адвокати у своїй промові назвали недоведеним. Захист росіян не вважає угруповання «ЛНР» терористичним і відкидає всі звинувачення.

Адвокат у промові підкреслював, що ніякі надані докази нічого не доводять. Найбільшу увагу у своєму виступі адвокати приділили положенню Женевської конвенції та необхідності визнання Єрофєєва і Александрова військовополоненими. У такому разі за їх дії не можна було б притягти до кримінальної відповідальності.

Заключне слово обвинувачених було коротким і містило інформацію виключно про невизнання своєї провини і акцент на політичну вмотивованість справи. Євген Єрофєєв був більш багатослівним за свого товариша по службі Александрова.

«Шановні судді, повторюю ще раз, що не вважаю себе винним за всіма статтями, за якими мене звинувачують. В цих статтях не те, що я робив чи міг зробити, а те, що необхідно було мені пред’явити, щоб викликати максимальний резонанс. Він потрібен був тим, хто хотів досягти певних цілей, щоб був піар і резонанс у світі, в країні, в пресі, в суспільстві. Вважаю себе невинним», – сказав в останньому слові Єрофєєв.

«Ні Александров, ні Єрофєєв гімн Росії в залі українського суду заспівати не зможуть. Совість не дозволить», – зазначив у своїй промові прокурор Ігор Німченко.

Обвинувачені відмовилися від своїх слів, записаних на відео, де вони розповідають, що є спецназівцями Російської Федерації. Зараз вони стверджують, що їх змусили під тиском дати такі свідчення. А щодо добровільних інтерв’ю журналістам з тим самим змістом – адвокати кажуть, що підзахисних просто не попередили, що вони мають право не відповідати на запитання.

На допиті в суді Єрофєєв і Александров відмовлялися відповідати на більшість питань. Стверджували, що приїхали воювати за так звану «ЛНР» з ідейних, нібито причин – для захисту населення. Кажуть, що служили за контрактом в російських збройних силах, проте звільнилися. Надходження грошей на банківську карту від Міністерства оборони Росії Олександр Александров пояснив виплатами, які заборгувала установа.

18 квітня Голосіївський районний суд Києва оголосить вирок обвинуваченим в Україні російським військовослужбовцям, співробітникам Головного розвідувального управління Генштабу ЗС РФ Євгену Єрофеєву і Олександру Александрову, які були затримані в минулому році на Донбасі.

 

Читайте також: Журналісти запитали земляків російського ГРУшника Александрова про обмін на Савченко (відео).

Джерело.

 

Реклама

Related Post