fbpx
Політика
Остання помста Шокіна за діамантових прокурорів

У Генеральній прокуратурі тривають звільнення правоохоронців, які розслідували справу “діамантових” прокурорів.
Про це повідомляє заступник генпрокурора прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе в своєму Facebook.

“Звільнення тривають. Сьогодні всім іншим нашим хлопцям, які безпосередньо брали участь у справі “діамантових” прокурорів, продовжують по черзі вручати повідомлення про звільнення”.

За словами Сакварелідзе, в зв’язку з цими подіями 24 березня біля ГПУ (вул. Різницька, 13/15) об 11:00 буде проходити акція на підтримку команди, “яку намагаються цинічно вичавити з ГПУ в помсту за принципову позицію в боротьбі з корупціонерами”.

Як зазначає “Укрінформ”, посилаючись на джерело, всього з Генпрокуратури звільнили 17 працівників ліквідованих раніше Управління з розслідування кримінальних проваджень стосовно працівників прокуратури та Відділу процесуального керівництва, які займалися так званою справою “діамантових” прокурорів.

“Звільнили всіх прокурорів та слідчих, які займалися цією резонансною справою. Вчора вручили повідомлення про звільнення з формулюванням “скорочення посади” двом працівникам, а сьогодні – решті. Загалом звільнили сімнадцять осіб”, – сказав поінформований співрозмовник.

За словами джерела, після того, як були ліквідовані Управління з розслідування кримінальних проваджень стосовно працівників прокуратури та Відділ процесуального керівництва, працівники цих підрозділів написали заяви на переведення до Генінспекції Генпрокуратури.

У свою чергу Сакварелідзе погодив ці заяви, і не вистачало лише підпису генпрокурора.
“Але почалися перевірки внутрішньої безпеки, знайшли якісь фотографії з Facebook, і тому Шокін підписав наказ про звільнення, а сьогодні повідомили про скорочення”, – зазначив співрозмовник агентства.

Він уточнив, що повідомлення про звільнення отримали екс-керівник Відділу процесуального керівництва Ольга Миргородська, її заступник Віталій Опанасенко і прокурор Лев Трубніков.

Також звільнили керівника Управління з розслідування кримінальних проваджень стосовно працівників прокуратури Тараса Безрукого, слідчих Олександра Мельника, Богдана Клімова, Андрія Шаповаленка, Олександра Житника та інших.
Як відомо, 21 березня почався судовий розгляд справи “діамантових” прокурорів по суті.
Заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця звинувачують в отриманні багатомільйонних хабарів.

Раніше заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе закликав громадськість приєднатися до штабу контролю над справою “діамантових прокурорів”, щоб не дати спустити її на гальмах.