fbpx
Без рубрики
Обід в депутатській їдальні коштує менше, ніж в шкільній

Всі батьки, які мають дітей шкільного віку, знають, у скільки обходиться харчування в їдальнях. Іноді прогодувати дитину виходить дорожче, ніж депутата, повідомляє Експрес.ua.

“Маю двох хлопців-школярів, – розповідає житомирянка Оксана Крижанівська. – У меншого, на щастя, сніданки безплатні. А старший син-шестикласник щодня купує собі у школі обід. Без цього годі обійтися. Адже в сина по сім уроків, додому приходить аж о 15.30 і не може бути до того часу голодним. Шкільну їдальню орендує приватний підприємець, що й виставляє свої ціни на харчі. Скільки вартує тут обід? Якщо взяти лише другу страву (каша зі салатом та шмат сардельки) і компот – виходить 13 гривень. Коли ж купити ще й суп за 3 – 5 гривень, а також булочку до компоту – треба заплатити 20 – 24 гривні! Багато це чи мало? Для когось, може, й мало, – каже пані Оксана. – Але 20 гривень – це на один день. А якщо помножити цю суму на 22 – 23 навчальні дні на місяць, вийде близько 450 гривень. І це лише на одну дитину. А в багатьох родинах по двоє дітей-школярів, тож батькам треба щомісяця відкладати 900 гривень лише на харчування у школі! А в інших містах пообідати обходиться і в 25 – 30 гривень”.

Натомість наші депутати можуть їсти значно дешевше. Днями в інтернет потрапило фото меню у парламентській їдальні. Читаючи його, думаєш, що це якийсь жарт. Але то не жарт, а прояв турботи депутатів про себе! Тож скільки вартує поїсти “по-депутатському”?

Почнемо з перших страв:

  • гречаний суп – 12,45 гривні,
  • суп із локшиною – 11,06. Хочете салатику? Можна.
  • З морської капусти – 6,49,
  • з крабовими паличками і сиром – 8,81.

Любите каші? І тут є гарний вибір.

  • Молочна – 7,45,
  • гречана – 5,39,
  • рисова – 4,52.

Картопляне пюре – 7,69.

А можна обійтися й макаронами – по 3,46 за порцію.

Чим усе це запити?

  • узваром по 4,50,
  • напоєм з шипшини по 2,60.

Ось такі ціни в парламентській їдальні. Замовивши суп, кашу, салат та компот, “слуга народу” викладе за обід лише 23 – 24 гривні. Тобто, майже так само, як і школяр у їдальні провінційного міста.

“Тож у цьому сенсі в нас з ними рівність, – сумно усміхається Оксана Крижанівська. – А в зарплатах? Для депутата з його статками такі ціни – смішні. А я отримую 1400 гривень на місяць. Виходить, майже всю свою зарплату віддаватиму на харчування дітей. Хіба ж це справедливо?”

Читайте також: Експерт розповів, як зміняться ціни на їжу в Україні до кінця року.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook