Світ
Нова технологія дозволяє батькам довше побути з дитинкою, яка вмерла

Батьки можуть колисати мертве маля, переповивати та виносити на прогулянки, можуть забрати його додому, аж поки не будуть готові відпустити. Нова технологія, яка може шокувати, вже застосовується в 92% лікарень Великої Британії.

Це спеціальна електрична охолоджувальна система CuddleCots, вмонтована в люльку. Скористатися нею лікарі та працівники хоспісів пропонують мамам і татам, чиє дитя народилося мертвим або померло незабаром після народження.

Ще кілька років тому медики одразу забирали мертвих діток із очей батьків, вважаючи, що їм ліпше не бачити їх такими. Нині ж психологи кажуть: можливість попрощатися з малюком допомагає пережити страшну втрату. Про це пише “Українська Правда Життя” з посиланням на  The Daily Mail.

На думку психолога Дебори Девіс, травму від смерті дитини батькам полегшує змога, хоч і недовго, але висловлювати їй свою любов, милуватися рисами її личка, купати, спати поруч.

Син Ліндсей та Марка Беллів, Рорі, помер при народженні в серпні 2014-го року. Хлопчика поховали через 18 днів, і весь цей час тато і мама міняли йому підгузки, купали, голубили та читали йому казки.

“Люди дуже помиляються, коли думають, що батьки граються в мамусю й татка зі своїми мертвими малюками – це зовсім не так. Ми не живемо в світі фантазій. Ми знаємо, що дитинка вже не тут”, – розповідає 33-річна Ліндсей.

“Але те, що Рорі пробув із нами ці дні, дало нам примирення. На момент, коли ми попрощалися з ним, ми вивчили кожен його дюйм. Хочеться закарбувати в собі кожну їхню крихітну унцію, бо ти знаєш, що ніколи більше їх не побачиш. Цей час безцінний, бо це єдине, що ми маємо”, – додає вона.

Про те, що їхня дитина не виживе, бо має серйозні хромосомні порушення, Шарлотт та Атілла Сзакакси взнали ще на 20-му тижні вагітності. Маленької Евлін не стало через 4 тижні після народження, і майже все своє коротеньке життя вона провела під’єднана до апаратів та оточена медиками.

“Я не відчувала себе мамою. У мене було таке відчуття, що я була вагітна, приготувала все для Евлін, але тепер я просто не вагітна. Це важко пояснити, це не відчувається реальним – я просто спорожніла”, – описує свій гіркий досвід Шарлотта The Telegraph.

Маленька Евлін померла у хоспісі. Шарлотті та Атіллі дозволили залишатися там із тілом доньки, скільки їм буде треба. Упродовж 12 днів, що минули до поховання, пара була поруч із дитинкою, яка ніби спала у спеціальній люльці. Вони отримали змогу брати її на руки та навіть виносити на прогулянки.

“Попри те, що зараз нам дуже боляче, це полегшення, знати, що тепер Евлін у кращому місці”, – ділиться Шарлотта.

Читайте також: Відомий перукар: стало відомо ім’я чоловіка, якого вбила дружина та полетіла в Єгипет (відео)

 

Related Post

facebook