fbpx
Політика
Ніде не написано, що російські військові не мали висаджуватися в Криму, – представник МЗС РФ Захарова (відео)

Представник МЗС Російської Федерації Марія Захарова заявила, що наприкінці лютого 2014 року на території України перебували збройні сили Російської Федерації “в дуже великій кількості”. Однак, за її словами, “ця кількість не перевищила ту кількість, яка прописана”.

Про це Захарова зазначила, коментуючи питання щодо пункту Будапештського меморандуму, який наказує державам-підписантам, у тому числі Росії, “утримуватися від погрози силою і застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності України, що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України”, повідомляє Крим.Реаліі.

За словами Марії Захарової, на території України могла знаходитися певна кількість російських військових у рамках угоди про базування Чорноморського флоту в Криму.

“Угода про базування Чорноморського флоту. Згідно з цією угодою, яка була підписана з Україною, на території цієї країни могла знаходитися певна кількість збройних сил, військових людей”, – підкреслила Захарова, і додала, що “ніде не написано, що вони не мали висаджуватися “.

На зауваження кореспондента Радіо Свобода про те, що російські військові “не мали висаджуватися, зокрема, у Верховній раді Криму”, представник МЗС Російської Федерації відповіла: “Це ви зараз придумали на ходу”.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії.

Читайте також: Пєсков заявив, що звільненню Савченко заважає “русофобська істерика” Києва.

Джерело.