fbpx
Політика
Не розібралися: в Раді відхрестилися від розриву дипвідносин із РФ

Члени Комітету Верховної Ради у закордонних справах Іванна Климпуш-Цинцадзе і Володимир Ар’єв назвали рішення Комітету про підтримку розриву дипломатичних відносин із Росією “провокацією популістів”.

Про це вони написали на своїх сторінках у Facebook.

Так, Климпуш-Цинцадзе назвала це рішення “ганебними політичними ігрищами”.

“Сьогодні чергову дешеву піар-акцію влаштували популісти в образі Корчинської, Парасюка й Ігоря Луценка в Комітеті у закордонних справах. Шкода, що навіть досвідчені в міжнародних відносинах колеги приєдналися до цієї ганьби”, – написала народна обраниця.

За її словами, проект Комітету поєднував питання дипломатичних відносин та всю договірно-правову базу двосторонніх відносин між Україною і Росією. При цьому прихильники розриву дипвідносин стверджували, що мова йде про “припинення” дипломатичних відносин, що нібито не означає їхній розрив.

Однак Віденська конвенція 1961 року таких варіантів не передбачає – там мова йде виключно про “розрив” таких відносин, – зазначає Климпуш-Цинцадзе.

Вона також висловила переконання, що в разі оголошення розриву дипвідносин, Росія негайно почне впроваджувати репресії проти українців у РФ, а Україна не зможе їх захистити.

“Невже не зрозуміло, що той, хто пропонує це, відмовляється від будь-яких спроб врегулювати міжнародний конфлікт політико-дипломатичними засобами, а прокладає шлях до загострення військових дій і провокує на те, щоб ішли на смерть тисячі наших братів, батьків, чоловіків, дітей?”, – написала вона.

Климпуш-Цинцадзе уточнила, що на засіданні Комітету Верховної Ради у закордонних справах за розрив дипвідносин із РФ було 4 голоси “за”, 2 утрималися, 1 “проти”. Проти голосувала Ірина Луценко, Ганна Гопко – утрималася. Володимир Ар’єв підняв руку “за” помилково, а коли зрозумів, що сталося, відкликав свій голос, але депутати Ігор Гузь та Віктор Вовк покинули зал, зіпсувавши кворум.

Читайте також: Порошенко назвав умови для виборів на Донбасі.

У свою чергу, її колега Володимир Ар’єв стверджує, що підтримав постанову, адже неправильно зрозумів формулювання.

“Коли бігаєш між двома комітетами одночасно (своїм і сусіднім, де розглядають твій законопроект), десь буде пробоїна. В результаті влітаєш на свій, де без тебе немає кворуму, голосуєш за нісенітницю, яку підсунули провокатори і недоучки, і яка ламає нашим дипломатам гру проти РФ, бо не чуєш першої частини рішення, а друга – ніби нічого. Потім відкликає свій голос, а замасковані під патріотів провокатори, які колись у 2005-му робили проекти з ФСБшною агентесою Наталею Вітренко, поширюють це як # зрада. Ну і нехай. На те вони і провокатори”, – пояснив Ар’єв.

 

Ганебні політичні ігрища! Сьогодні чергову дешеву піар акцію влаштували популісти в образі Корчинської, Парасюка та Іго…

Опубліковано Ivanna Klympush-Tsintsadze 30 березень 2016 р.

Коли бігаєш між двома комітетами одночасно (своїм та сусіднім, де розглядають твій законопроект), десь буде пробой. В ре…

Опубліковано Volodymyr Ariev30 березень 2016 р.

 

Джерело.