Без рубрики
НБУ пом’якшив валютні обмеження для фізосіб

Національний банк розширив спектр операцій із зарахування коштів в іноземній валюті на власні поточні рахунки фізичних осіб на території України.

Про це повідомляє регулятор з посиланням на постанову правління НБУ № 256 від 12 квітня 2016 року, інформує Економічна правда.

Як наголошується, на сьогоднішній день надходження в іноземній валюті в межах України на поточний рахунок в іноземній валюті фізичної особи зараховуються лише такого походження:

– проценти, нараховані за залишками коштів на власному або вкладному (депозитному) рахунках;
– кошти, які надходять з іншого власного рахунку цієї фізичної особи;
– кошти, які вносяться готівкою власником цього рахунку.

“Зарахування інших надходжень в межах України на поточний рахунок в іноземній валюті досі не здійснювалося. Такі надходження мали продаватися на міжбанківському валютному ринку України та на рахунок зараховувалися у гривневому еквіваленті”, – йдеться у повідомленні.

Національний банк розширив можливості зараховувати в межах України на власний поточний рахунок фізичної особи кошти в інвалюті з інших джерел. Зокрема:

– кошти, отримані від родичів у безготівковій формі;
– кошти, отримані за рішенням суду або за рішенням інших органів, яке підлягає примусовому виконанню;
– кошти, отримані за операціями з цінними паперами іноземних емітентів, що в установленому порядку допущені до обігу в Україні, у тому числі виплата доходу за цими цінними паперами.

Нагадаємо, 29 лютого правління НБУ затвердило постанову № 123, якою окреслило коло осіб, які розуміються в якості “родичів”.

Починаючи з 2 березня поточного року, це поняття охоплює батька, мати, вітчима, мачуху, сина, дочку, пасинка, падчерку, бабу, діда, прабабу, прадіда, внуків, правнуків, брата, сестру, двоюрідних братів і сестер, тітку, дядька, племінницю, племінника, усиновлювача, усиновленого опікуна чи піклувальника, особу, яка перебуває під опікою або піклуванням, чоловіка, дружину.

Постанова набуває чинності 14 квітня 2016 року.

Читайте також:УКРАЇНЦІ ЗНОВУ ЗМОЖУТЬ ОФІЦІЙНО КУПИТИ 100 ЄВРО. НБУ ЗБІЛЬШИВ ЛІМІТИ

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook