fbpx
Події
Названо простий та ефективний спосіб захисту від раку

Навіть кілька кілограмів зайвої ваги збільшують ризик людини захворіти на рак більш ніж на 50%. Такого висновку дійшли дослідники з Імперського коледжу Лондона (Великобританія).

Вони з’ясували, що зайва вага і ожиріння пов’язані з 11 різними видами раку, включаючи пухлини стравоходу, шлунка і кишківника, повідомляє newsyou.info. Дослідження показало, що додавання всього 5 кілограмів зайвої ваги збільшує небезпеку розвитку раку печінки і сечового міхура на 56%. При цьому у чоловіків зростає ризик раку кишківника майже на 10%, а серед жінок, які вже вступили в менопаузу і не використовували при цьому гормонозамісну терапію, ймовірність розвитку цієї пухлини збільшується на 11%.

Незважаючи на все нові докази небезпеки ожиріння для здоров’я, дуже невелика кількість людей розуміє, чим загрожує зайва вага, і наскільки сильно він збільшує ризик раку. Міжнародний фонд вивчення ракових захворювань (WCRF), який виділив кошти на проведення цього дослідження, порахував, що приблизно 25 000 випадків раку в одній тільки Великобританії можна було б повністю запобігти, якби жителі цієї країни дотримувалися здорового харчування.

Читайте також: Епідемія кору, яка вже забрала 14 життів у Румунії, наближається до України

До речі, експерти WCRF визначили більшість пухлин, які тісно пов’язані з ожирінням. Всі вони були відомі раніше (це злоякісні пухлини матки, яєчників, нирок, товстої кишки), але в цей список тепер потрапила і множинна мієлома.

Автори дослідження підкреслюють, що після відмови від куріння збереження здорової ваги є найважливішим, що тільки можуть зробити люди для зниження ризику раку.

Джерело.

Related Post

facebook