Політика
Нацбанк вводить в обіг нову 500-гривневу банкноту

Розміри та колірна гамма нової купюри залишилися незмінними, на відміну від дизайну та захисних елементів.

Сьогодні, 11 квітня, Національний банк України вводить в обіг оновлену банкноту номіналом 500 гривень зразка 2015 року з удосконаленою системою захисту, повідомляє прес-служба НБУ.

“Розміри оновленої банкноти номіналом 500 гривень не змінилися. Колірна гамма залишилася майже незмінною. Всі зміни стосувалися дизайну й захисних елементів. Наприклад, портрет Григорія Сковороди зміщено у центр лицьового боку банкноти”, – говориться у повідомленні.

Зазначається, що на банкнотах введені нові захисні елементи для візуального контролю з оптико-змінними ефектами, які перевіряються у разі зміни кута нахилу банкноти. Серед них: “віконна” (частково введена у товщу паперу) захисна стрічка з чітким кінематичним ефектом (спостерігається зміна напрямку руху фонового зображення) й елемент SPARK – зображення, на окремих ділянках якого спостерігаються

Запровадження в обіг нових 500-гривневих банкнот проводиться в межах планового випуску на 2016 рік і обмінювати банкноти зразка 2006 року на нові не потрібно, оскільки купюри зразка 2006 і 2015 років перебуватимуть в обігу одночасно.

Також зазначається, що Нацбанк почав роботу над оновленням номінального ряду банкнот зразка 2003-2007 років у 2012 році в рамках Стратегічної програми щодо вдосконалення організації готівкового обігу в Україні на 2013-2018 роки. Першою банкнотою з оновленого ряду стала банкнота номіналом 100 гривень зразка 2014 року, яка запроваджена в обіг 9 березня 2015 року.

Читайте також: Як виглядатиме нова гривня (фото).

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook