fbpx
Події
Нас вже давно не 46 мільйонів ми вимираємо: названі топ-5 “вбивць” українців

Україна – друга в світі за показником смертності на тисячу осіб, головними негативними факторами залишаються серцево-судинні захворювання, алкоголь, рак, ВІЛ/СНІД і туберкульоз.

Наша країна розташувалася в компанії африканських ПАР, Лесото, Чаду, Гвінеї-Бісау, пишуть Факти ICTV, які проаналізували, від яких хвороб найчастіше помирають українці.

Згідно з останніми даними Держкомстату, в Україні тепер офіційно проживають тільки 42,7 млн ?осіб. При цьому не враховується населення окупованих територій Донбасу. Проте точну кількість українців визначити складно, оскільки останній перепис населення проводили в далекому 2001 році. Запланований раніше на 2016 рік перепис населення через війну перенесли на 2020 рік.

Триває і негативна тенденція старіння нації: якщо в 1991-му частка українців старше 60 років становила 18,7%, то сьогодні – 22,1%. Скоротилася і чисельність населення у віці до 14 років: з 21,4% до 15,2%. За оцінками демографів, у 2036 році частка пенсіонерів у населенні України досягне 30% і вдвічі перевищить кількість молоді до 14 років.

Основною причиною смертності в Україні є серцево-судинні захворювання. Майже дві третини українців (68%) помирають з цим діагнозом. Для порівняння, частка смертності від серцево-судинних хвороб в Білорусі – 48%, в Росії – 37%, в Польщі – 27%, в Німеччині – 20%. Друга за частотою причина смертності – рак. Від нього вмирає в середньому кожен десятий українець.

1. Серцево-судинні захворювання

За показником смертності від серцево-судинних захворювань Україна – на другому місці в світі. У Всесвітній організації охорони здоров’я використовують показник смертності на 100 000 осіб. Зазначимо, що в першій десятці – всі колишні республіки Радянського Союзу. На першому місці в цьому сумному рейтингу – Туркменістан. Далі розташовані Україна, Узбекистан, Казахстан і Киргизія. Білорусь – шоста, Росія – дев’ята.

В європейських країнах відсоток смертності від серцево-судинних захворювань в середньому вдвічі нижче, ніж в Україні.

2. Алкоголь

Україна посідає п’яте місце в світі за кількістю смертей, причина яких – надмірне вживання алкоголю.

Знову ж таки, в першій десятці – 7 колишніх республік СРСР. “Лідерство” утримує Естонія, далі йдуть Литва, Білорусь, Росія і Україна.

3. Рак

Україна – на другому місці в Європі за темпами поширення раку. Щорічно понад 160 тис. осіб в Україні дізнаються, що вони онкохворі. Щодня в Україні захворюють на рак 450 осіб, з них 250 – помирають. Велика частина з них – чоловіки, які хворіють на рак легенів, та жінки, хворі на рак молочної залози. Злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку.

За кількістю хворих на рак на душу населення Україна – на 49 місці в світі. На першому місці – Вірменія, Польща – 11, Росія – 15, Білорусь – 56.

4. ВІЛ/СНІД

Всесвітня організація охорони здоров’я віднесла 43 держави до групи ризику за показником кількості хворих на ВІЛ/CНІД. Серед них – 38 африканських країн, 3 латиноамериканські та 2 європейські – Росія і Україна.

За кількістю смертей від ВІЛ/СНІДу на 100 тис. осіб Україна – перша в Європі, Росія – друга, Білорусь – третя.

Найвищі показники поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровані в Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській областях та в Києві.

5. Туберкульоз

Антирейтинг смертності в Європі від туберкульозу також очолюють Росія і Україна.

Читайте також: Реєструватись по-новому: важливі зміни у процедурі реєстрації місця проживання

Джерело.

Related Post

facebook