Політика
Надано дозвіл на санацію “Укрнафти”

Наглядова рада “Укрнафти” одноголосно дала згоду на підготовку до введення процедури санації ПАТ “Укрнафта” до порушення провадження у справі про банкрутство та заходів пов’язаних з цією процедурою. Про це повідомило джерело в “Нафтогазі”.

За даними співрозмовника, наглядова рада ПАТ “Укрнафта” дала доручення правлінню “Укрнафта” на розробку проекту плану санації та здійснення необхідних заходів для введення процедури санації “ПАТ “Укрнафта” до порушення провадження у справі про банкрутство.

Раніше глава НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв заявив, що ідея санації народилася в процесі діалогу між менеджментом “Укрнафти” і двома її акціонерами. “Санація залишить поточний менеджмент. Поки ми не можемо знайти компроміс, переконати податкову, що досудова санація може зупинити нарахування штрафів і пені за існуючим боргом”, – заявив він.

Коболєв зазначає, що якщо штрафи і пені нараховувати далі то тільки за 2016 рік “Укрнафті” нарахують близько 4 млрд грн. “Така сума для компанії, акції якої перебувають у власності” Нафтогазу “, буде мати вкрай негативний ефект”, – додав він.

Глава “Нафтогазу” також додав, що головним джерелом погашення боргу є операційна діяльність “Укрнафти”. “Головна мета санації – не списати борг (його потрібно погасити), а узгодити розумний графік погашення цього боргу і затвердити перелік дій, який дозволить” Укрнафті “знайти для цього реальні кошти”, – заявив Коболєв.

Нагадаємо, що заборгованість ПАТ “Укрнафта” перед державним бюджетом за станом на 1 січня 2016 року становить 10,4 млрд гривень.

Читайте також: “УКРНАФТА” ВІДМОВИЛАСЯ ВІД ВЛАСНИХ НАФТОПРОДУКТІВ НА КОРИСТЬ КОЛОМОЙСКОГО

Борг сформувався переважно за рахунок несплати самостійно задекларованих сум рентних платежів, а також ПДВ і податку на прибуток. При цьому дебіторська заборгованість становить 18,676 млрд гривень. Чистий збиток “Укрнафти” за 2015 рік становить 4,9 мільярда гривень, додає Економічна правда.

ПАТ “Укрнафта” – найбільша українська нафтодобувна компанія. НАК “Нафтогаз України” належить 50%+1 акція “Укрнафти”, групі компаній “Приват” Ігоря Коломойського – близько 42% акцій.

Джерело.

 

Реклама

Related Post

facebook