fbpx
Без рубрики
На Україну насувається мегашторм.
ДИКИЙ ВІТЕР. За словами головного метеоролога порталу “Про погоду” Наталки Діденко, у наступні 2-3 дні нашу країну накриє один з найсильніших вітрів у Європі. При цьому стихія накриє практично всю територію України — у безпеці хіба що Крим і крайні райони східних областей.

Пориви вітру сягатимуть 15-20 м/с, а в деяких регіонах навіть перевищать цю позначку. Для більшої ясності можна зазначити, що швидкість вітру буде коливатися між 55 і 70 км/год. Це за шкалою Бофорта, прийнятою Всесвітньою метеорологічною організацією, “свіжий вітер”, що часом доходить до штормового рівня. Тобто, за тією ж класифікацією, пориви можуть ламати великі гілки дерев, обривати дроти і навіть зривати дахи будівель! Діденко радить працівникам комунальних служб якось закріпити сміттєві баки, попередньо закривши їх, — сміття легко може розлетітися довкола.

Заступник начальника українського Гідрометцентру Анатолій Прокопенко підтвердив, що до кінця робочого тижня українцям дійсно доведеться пережити сильний вітер. Щоправда, він не каже, що він буде найсильнішим у Європі чи світі. – Сильні пориви були вчора, і сьогодні весь день і утримаються до 11 лютого. Але, гадаю, що до вечора п’ятниці практично на всій території України погода заспокоїться. Такий вітер пов’язаний з тим, що зійшлися дві баричні системи (області однакового атмосферного тиску. — Авт.). Одна з них рухається проти годинникової стрілки, а інша за годинниковою, — розповів він. Рятувальники попереджають — у міських умови під час шторму варто триматися подалі від висотних будинків. – Бували випадки, коли і дах зривало, і підвіконня, і віконні рами вибивало. Супутникові тарілки, антени — всі вони у групі ризику під час сильного вітру. Але головне — бути уважним. В таку погоду краще забути про навушники й уважно дивитися на всі 360 градусів, — радить керівник кременчуцького міського ДСНС Віталій Навроцький.

Реклама