Події
МЗС підтвердив: сигарети перевозив член сім’ї дипломата, послу загрожує відставка

Міністерство закордонних справ підтверджує, що в Закарпатській області був затриманий член сім’ї дипломата, який перевозив контрабандні сигарети.

Про це заявив на екстреному брифінгу в Києві заступник міністра закордонних справ, керівник апарату МЗС Вадим Пристайко, передає “Європейська правда” .

“Машина затримана, вантаж заарештований. Це не дипломат, не співробітник посольства був затриманий, а член сім’ї і його приватне авто”, – заявив він.

Пристайко додав, що члени сім’ї також за законом мають дипломатичні паспорти.

Він підкреслив, що МЗС не санкціонувало перевезення цього дипломатичного вантажу.

“Якщо лист є і було підписано, то МЗС не давало права цій сім’ї передавати дипломатичну пошту”, – підкреслив він.

За словами Пристайко, в автомобілі було двоє людей, обоє – члени сім’ї українського дипломата.

Він побічно підтвердив інформацію про особу співробітника посольства, назвавши його “громадянином Л.”.

Також керівник апарату МЗС додав, що відомство перебуває в діалозі з послом України в Словаччині Олегом Гаваші, з’ясовуючи його роль в “сигаретному скандалі”.

У той же час він не став коментувати зміст листа про дипломатичний вантаж, за допомогою якого контрабандисти намагалися уникнути митного огляду, пояснивши, що до сих пір не отримав від прикордонників копію цього документа, проте поклав частину відповідальності на посла.

“Посол повинен бути в курсі всього, що відбувається в його посольстві, якщо не був в курсі, то це окреме питання до посла. Але ще гірше, радикально гірше, якщо він був в курсі. Тоді будемо ставити питання президенту про ротацію”, – заявив він.

Пристайко підкреслив, що “з вечора суботи” знаходиться в контакті з послом Гаваші, але той “стверджує, що він не був в курсі”.

Заступник глави МЗС стверджує, що міністерство не перешкоджатиме розслідуванню.

“Наш дипломат також є громадянином України, як і ви. І також несе відповідальність перед законом. Якщо це (наявність листа, тобто співучасть дипломата в контрабанді) підтверджується, то ми відкликаємо цього дипломата”, – заявив він.

Як пізніше повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, водієм мікроавтобуса з дипломатичними номерами (автомобіль належить посольству України в Словаччині), виявився житель Києва Сергій Ліщишин , який є чоловіком першого секретаря Посольства України в Словаччині О.Ліщишин.

Читайте також: ДИПЛОМАТ НАМАГАВСЯ ВИВЕЗТИ ДО УГОРЩИНИ МАЙЖЕ 60 ТИСЯЧ ПАЧОК СИГАРЕТ

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook