fbpx
Політика
МОЗ закуповує через міжнародні організації індійські ліки непідтвердженої якості, – експерт

Експерти організації “Медконтроль” виявили, що посередницькі структури, серед яких ПРООН, Crown Agents і ЮНІСЕФ, з метою забезпечення мінімальної ціни, закуповують ліки у постачальників з сумнівною історією

Передача державних закупівель ліків міжнародним посередницьким організаціям може обернутися лобістською схемою поставок в Україну низькоякісних препаратів, вироблених у країнах третього світу для країн третього світу.

Відповідні документи оприлюднив голова Координаційної ради організації “Медконтроль”, яка бореться з корупцією у сфері медицини, Ігор Щедрін.

Експерти організації “Медконтроль” виявили, що посередницькі структури, у числі яких ПРООН, Crown Agents і ЮНІСЕФ, з метою забезпечення мінімальної ціни, закуповують ліки у постачальників з сумнівною історією.

“У список закуповуваних ліків замість “хороших європейських препаратів” потрапляють такі позиції, як наприклад, метотрексат, торгова назва – Vistrexate. Країна походження – Індія. Цей препарат роблять в індійському гірському селі Bhatoli Kalan, виробник фірма Venus Remedies. Інструкція у цього препарату тільки для України, ні в одній іншій країні її немає. Це означає, що в світі він ніде не застосовується. Його роблять на околиці індійського села, яке знаходиться поруч з технопарком. “Адреса” з інструкції – це гараж на пагорбі біля парку виробничого Джармаджри”, – написав глава організації “Медконтроль”.

Він також підкреслив, що багато ліків, які запропонували закупити або вже закупили міжнародні посередники – не використовуються не тільки в Європі та США, але навіть не могли проходити клінічних досліджень на людях.

“5 років тому вже було безліч скандалів, пов’язаних із закупівлями МОЗ низькопробних ліків з Індії, “мела”, яким намагалися замінити нормальну фармакотерапію. Сьогодні МОЗ, поряд з представниками БФ “Пацієнти України” і “Центру протидії корупції”, які власне і пролобіювали закон про міжнародні закупівлі, нам обіцяли, що тепер будуть закуповуватися виключно високоякісні ліки. На практиці, в Україну буде поставлятися наприклад “відмінний європейський” препарат “Альвотиниб”, який, крім України, зареєстрований тільки в Боснії та Герцеговині і в Казахстані. Мальтійська фірма Pharmadox, заявлена як виробник, має тільки сайт-візитку. Насправді Pharmadox – посередники, а виробництво – на Балканах”, – констатував Щедрін.

Раніше на спільному брифінгу керівники МОЗ та представники громадських організацій “Пацієнти України” та “Центр протидії корупції” заявили, що економія коштів при закупівлі ліків за програмами туберкульозу та онкології складе від 30% до 60%.

“На сьогоднішній день, є інформація, що попередньо за програмою онкології ми можемо говорити про більш ніж 60% економії коштів порівняно з цінами 2014 року”, – зазначали тоді міністр МОЗ Олександр Квіташвілі та його заступник Ігор Перегінець.

Джерело.