fbpx
Дозвілля
Моя мати – чудoвисько!

Я виросла в неповній сім’ї. Коли мені виповнилося десять років, батьки розлучилися. Ініціатором розлучення виступив батько. Зараз я дуже добре його розумію.

Тотальний контроль

Справа в тому, що моя мама в родині була лідером. У неї завжди була власна думка, якій всі повинні були беззаперечно підкорятися. Природно, татові це не подобалося. І одного разу він не витримав – зібрав речі і пішов з дому. Мама не сильно переживала. Думаю, в глибині душі вона передбачала, що тато повернеться. Але цього не сталося: батько зустрів іншу жінку. З того часу мама перемкнула всю свою увагу на мене. Вона встановила наді мною тотальний контроль. На відміну від інших дітей, я не гуляла вечорами, дуже рідко бувала в кіно, а весь вільний час проводила за читанням книг. Мама мені казала: «нагулятися ще встигнеш, а отримувати знання потім буде пізно».

Я думала, що з часом контроль з боку мами ослабне. Але не тут-то було. Навіть після закінчення інституту я повинна була їй звітувати про все, що зі мною відбувається. Іноді я бунтувала, але в душі усвідомлювала, що нічого доброго з цього не вийде. Після інституту я влаштувалася на роботу. Саме там я зустріла Ігоря і закохалася. Закохалася з першого погляду. На щастя, на мої почуття Ігор відповів взаємністю, і ми стали зустрічатися. Все було добре, але я дуже боялася знайомити його з мамою. Перший час ми зустрічалися таємно. Але через півтора року ховатися стало безглуздо. Та й Ігор був налаштований дуже рішуче. І я познайомила його з мамою. Відразу попередила, що мама – людина складна і зійтися з нею буде непросто. На щастя, я помилялася: мама прийняла Ігоря досить тепло.

Повна ідилія

Через деякий час ми вирішили одружитися. Коли я сказала про це мамі, вона розплакалася від щастя. Рада була і моя майбутня свекруха – Валентина Миколаївна. З нею ми знайшли спільну мову відразу: постійно телефонували одна одній і ділилися новинами. Чесно кажучи, вона замінила мені матір. У всякому разі, таких теплих відносин з рідною матір’ю у мене ніколи не було. Правда, Валентина Миколаївна, знаючи непростий характер моєї мами, дуже переживала, що вона зіпсує нашу сімейну ідилію.

За порадою свекрухи після весілля ми з Ігорем зняли окреме житло. Життя нагадувала казку. Такої душевної гармонії у мене ніколи не було. Рідні нас весь час відвідували. Особливо зачастила моя мама. Вона довго розмовляла з нами, давала якісь поради. Я була цьому рада: нарешті і у нас з нею стали налагоджуватися стосунки. А через півроку дізналася, що скоро в нашій родині буде поповнення. Коли прийшла мама, я повідомила їй про це. Її реакція мене здивувала. Вона почервоніла і стала кpичати.

– У вас нічого немає, – обурювалася вона. – Навіть власного кутка! Ви що, зібралися дитину в злиднях виховувати?

Вибуxнув неабиякий скaндал. Я спробувала заспокоїти маму, але цього зробити не вдалося. Образившись, що я з нею не погоджуюсь, вона пішла. Правда, на наступний день подзвонила і попросила вибачення за свою поведінку.

Читайте також: Як матері роблять синів безвідповідальними

Коли я була на шостому місяці, мама запропонувала переїхати до неї. Ігор був не проти. З мамою він прекрасно ладив, та й на роботу з її будинку йому було добиратися набагато зручніше. До того ж ми могли заощадити гроші, які віддавали за орендоване житло. Загалом, ми погодилися.

Як тільки ми переїхали, свекрусі практично щоночі став снитися сон. Ми втрьох – я, свекруха і моя мама – чекаємо з роботи Ігоря. Коли він заходить в квартиру, йде не до мене, а до мами і починає її обіймати. Свекруха розповіла мені про цей сон, але я серйозного значення цьому не надала.

Перша прохолода

Коли у нас наpoдився Арсеній, Ігор не відходив від дитини ні на крок. Іноді мені здавалося, що, крім цього маленького чоловічка, він не помічає нікого навколо. Десь через три місяці після наpодження дитини я вирішила записатися у фітнес-клуб. Що розповідати, після пoлoгів фігура змінилася не в кращу сторону! Саме на це я стала списувати і деяку прохолоду у відносинах з чоловіком. Якщо бути зовсім відвертою, то до наpoдження дитини iнтuмнi стосунки у нас могли бути і кілька разів в день, а зараз близькість траплялася не частіше ніж один раз на тиждень. Я думала, що, коли приведу свою фігуру в порядок, все налагодиться. Але «потепління» не відбулося. І тоді я вирішила поговорити з чоловіком. Але він послався на втому через завантаженість на роботі. А мама стала мене лаяти за те, що я не вмію знаходити спільну мову з чоловіком. З того часу вона стала сама зустрічати його з роботи.

Одного разу я пішла на вечірнє тренування. Не знаю, чому, але в той день у мене був поганий настрій. Тому, коли я дізналася, що мій інструктор захворів, не засмутилася і повернулася додому. Відкривши двері, почула з кімнати мами голоси. Підійшла до зачинених дверей і мало не втратила дар мови. Мама обсипала компліментами мого чоловіка, і він відповідав їй взаємністю! Усередині все обірвалося. Я відчинила двері і обiмлiла. Абсолютно гoлa мама стояла біля дзеркала, а Ігор, теж без oдягу, лeжав на лiжку. Звичайно, побачити в той момент мене вони не очікували. До цього часу не пам’ятаю, що я їм наговорила тоді. Ігор намагався мені щось пояснити. Але нічого пояснювати мені було не потрібно – я все прекрасно зрозуміла. В сльозах прибігла до свекрухи і все їй розповіла. Валентина Миколаївна розплакалася разом зі мною. З нею ми повернулися в квартиру мами. Забрали дитину. Затримувати нас вони не стали. З того часу пройшло вже три місяці – я живу з Арсенієм у свекрухи. Ігор навіть і не намагався нас повернути. Йому, як я зрозуміла, набагато краще з тещею. В голові не вкладається, чим його могла зацікавити вже далеко не молода жінка. Але більше за все не можу зрозуміти, як власна мати, яка повинна бути найближчою людиною, могла зі мною так вчинити.

Наталя

facebook