fbpx
Дозвілля
Мораторій на риболовлю: в яких водоймах заборонять рибальство.

Депутати хочуть заборонити рибальство в деяких природних водоймах країни. Співавтор законопроекту, член «Товариства рибалок України» Андрій Неліпа в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів, де саме заборонять промисловий вилов риби.

Безконтрольний промисловий вилов риби призвів до ледве не повного спустошення деяких водойм країни. У парламенті запропонували накласти п’ятирічний мораторій на вилов риби для того, щоб відбулося природне зариблення.
Один з авторів законопроекту, депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Олег Купрієнко пропонує включити до переліку заборонених для промислового вилову водойм ті, які забезпечують до 80% внутрішньої рибодобування: річки Дніпро, Десна, Південний і Західний Буг, Берда, Рось, Стир, Сіверський Донець, а також всі водосховища, озера, бухти і затоки, які примикають до них.

Докладніше про дану законодавчу ініціативу в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів один з авторів законопроекту, член «Товариства рибалок України» Андрій Неліпа.

У зв’язку з чим виникла така ініціатива?

— В зв’язку з тим, що, завдяки надмірному промисловому вилову риби, наші водойми за 20 років були знериблені. З а приблизни ми оцінка ми науковців, коефіцієнт склав приблизно сто разів. Тобто надмірний вилов призвів до знериблення наших водойм.

Мова йде виключно про промисловий вилов, тобто люди, які прийдуть з вудочками відпочити, зможуть ловити рибу?

— Звичайно.

Чому обрали саме вищеназвані водойми?

— Насправді мова йде про природні водойми на водосховищах Дніпровського каскаду. Нагадаю, там є шість величезних таких водойм — Київське, Канівське, Кременчуцьке водосховища та інші — де і будуть впроваджені спеціальні зони для промислового рибальства, які будуть обмежувати приблизно в розмірі 40% від водної площі. Тобто рибальство там залишиться, але буде жорстко зарегульоване і чітко контрольоване. В цих зонах буде відбуватися промисловий вилов, а поза зонами кожна сітка — це вже буде браконьєрство.

Хто буде контролювати та визначати — де браконьєрство, а де ловля в межах зони?

— Будь-який громадянин за Конституцією має право очищувати водойми від екологічного сміття, є і контролюючі органи, які мають займатися браконьєрством, є громадські організації. Просто зараз з’явиться чітка і зрозуміла позиція: якщо сітка стоїть в зоні, то туди жодна людина не має права заходити, адже є відповідний простір промислового рибальства, де воно здійснюється в законний спосіб. А якщо поза зоною стоять якісь сітки, то нема значення — є на них промислові бірки, чи нема, все це буде вважатися за браконьєрство.

Читайте також: Яким міг бути український VW Caddy.

Джерело.