Політика
Міноборони РФ починає звикати до образ Пентагону

У Росії відповіли на заяву Пентагона про небезпечне зближення російського винищувача з американським розвідувальним літаком над Балтійським морем.

“Ми вже починаємо звикати до образ представників Пентагону щодо нібито “непрофесійних” маневрів наших винищувачів під час перехоплення біля російських кордонів американських літаків-розвідників”, – заявив представник міноборони РФ Ігор Конашенков.

За його словами, американські літаки намагаються наближатися до російського кордону із вимкненим транпондером.

“Тому … доводиться піднімати в повітря винищувач, щоб візуально ідентифікувати тип літака і його бортовий номер”, – сказав пан Конашенков.

Раніше в Пентагоні заявили про “небезпечне і непрофесійне повітряне перехоплення”, що сталося у п’ятницю над Балтикою.

В американському оборонному відомстві вказали, що “непрофесійні дії одного пілота потенційно можуть привести до непотрібної ескалації напруженості між країнами”.

До цього телеканал CNN повідомив з посиланням на власні джерела, що Су-27 зробив “бочку” на відстані близько 30 метрів від американського літака.

США вже вдруге за місяць звинувачують російських військових в агресивній поведінці над Балтійським морем.

У першій половині квітня винищувачі Су-24 пролетіли, за твердженням Пентагона, небезпечно близько від есмінця “Дональд Кук”.

Американські військові тоді попередили, що такі маневри “можуть … посилити напруженість між країнами і привести до прорахунку або інциденту, наслідком якого будуть серйозні поранення або загибель людей”.

Російська сторона наполягала, що проліт літаків був безпечним.

“Принцип свободи судноплавства есмінця ВМС США зовсім не скасовує принципу свободи повітроплавання російських повітряних суден”, – заявив представник російського міноборони Ігор Конашенков.

Читайте також: ЗМІ: ВИНИЩУВАЧ РФ ПЕРЕХОПИВ НАД БАЛТИКОЮ ЛІТАК-РОЗВІДНИК США

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook