fbpx
Дозвілля
Медики назвали найпростіші та найдоступніші засоби проти нежитю

“Кажуть, судинозвужувальні краплі для носа не можна крапати більш як 3 — 5 днів.А що робити далі, якщо ніс закладено? Чула, що можна крапати соком моркви, буряка, цибулі — це все справді діє?”, – запитує Ольга Сергіївна Пиж, м. Луцьк “Найпоширенiша помилка багатьох — неконтрольоване застосування судинозвужувальних крапель, — відповідає Олександр Терещенко, ЛОР-лікар.

— Їх не можна використовувати довше ніж п’ять днiв, iнакше може початися медична алергiя на препарат — так званий медикаментозний риніт”, — пише газета “Експрес”.

“Тож, якщо нежить на цей час не минув, можна звернутися до дієвих рецептів народної медицини, — продовжує медик. – Найпростіший і найдоступніший засіб проти нежитю — цибуля, що містить природні фітонциди.

Іноді достатньо вдихати їх, просто розрізавши цибулину, проте часом є потреба крапати сік цибулі в ніс — для стимуляції роботи слизових оболонок. Для цього цибулю натирають на тертці, отриману кашку відтискають через марлю. Але у жодному разі не можна крапати чистим цибулевим соком, бо спечете слизову оболонку.

4 столові ложки соку треба розвести 150 мілілітрами кип’яченої води. Дітям дошкільного віку лікування цибулевим соком протипоказане, а старшим дітям до розведеного соку цибулі додають столову ложку меду.

Лікувати нежить можна й соком буряку. Позитивний ефект полягає в тому, що його речовини зміцнюють стінки судин і роблять їх менш проникними, покращують місцевий імунітет, а сам сік має антисептичну дію, зменшує запалення, усуває набряк. Особливо корисний сік буряку при інфекційному риніті.

Проте крапати сік дітям до 5 років небажано — він може викликати сильне печіння та свербіж. А старшим дітям треба розводити сік утричі, до суміші додавати мед.

Морквяний сік так само підвищує захисні сили організму, зменшує набряк, а природні антибіотики, що є у моркві, допомагають боротися з вірусами та бактеріями. На відміну від соку цибулі та буряку, морквяний сік не викликає печіння та опіків.

Для дорослих відтиснений сік готовий до застосування, а дітям потрібно розвести його водою у пропорції 1:1”.
Читайте також:ГОВОРИ КРАСИВО: 15 УКРАЇНСЬКИХ СЛІВ, ЯКІ ЗАМІНЯТЬ НАШ СУРЖИК

Джерело.

Related Post

facebook