fbpx
Авто
Медична реформа в Україні: що зміниться для водіїв

Українська медична реформа передбачає ряд важливих змін.

Верховна Рада дала “зелене світло” медичної реформи. За Закон “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” проголосували 240 депутатів при мінімально необхідних 226.

Звичайно, медична реформа відобразиться на кожному українцеві. Мабуть, найбільш важлива зміна – введення платних медичних послуг.

При цьому перелік базових безкоштовних послуг залишиться. Планувалося також ввести часткову оплату за окремі медичні процедури, однак це положення депутати поки не підтримали.

Читайте також:  МВС хоче запровадити покарання для власників авто, які навмисно відмотують спідометри

Для автомобілістів України важливим є той факт, що екстрена медична допомога залишиться безкоштовною. Вона входить в гарантований державою пакет послуг. Це важливо, наприклад, при ДТП – за послуги лікарів “швидкої допомоги” і лікування в реанімації платити не доведеться.

Разом з тим, спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога стане платною. Тобто, за лікування при реабілітації після того ж ДТП потрібно буде платити. Втім, всі ми прекрасно розуміємо, що вони і зараз далеко не завжди безкоштовні. В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підрахувала, що зараз українці і так оплачують 97% медичних послуг.

Джерело.

Related Post

facebook