fbpx
Без рубрики
Матіос: Правий сектор – незаконне збройне формування

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос назвав ДУК Правий сектор незаконним збройним формуванням. Про це він сказав в інтерв’ю Громадському радіо.

“За всіма юридичними конструкціями, ознаками і відповідно до української Конституції ДУК Правий сектор є, якщо сухою юридичною мовою, незаконним збройним формуванням на території держави. У нас єдиний добровольчий батальйон, який за два роки не визначився: він над державою чи з правом застосування монополії держави у вигляді зброї на всій території. Це ДУК Правий сектор”, – повідомив Матіос.

При цьому він заявив, що багато загиблих бійців Правого сектора є героями, які обороняли країну в донецькому аеропорту, Пісках, Авдіївці, Волновасі, Дебальцевому. І перед їхніми нагробками він готовий стати на коліна.

“Але використання патріотів в політичних цілях без зазначених державних позицій – це розвал основ держави. Ми бачили Мукачеве. Зараз дуже неоднозначний Драгобрат – з розколом у суспільстві”, – вважає прокурор.

Матіос також вказав на неприпустимість використання в тилу зброї “з гаслами патріотизму”.
“Коли ми не будемо підміняти поняття і не будемо прикривати загальнокримінальний злочин патріотизмом, тоді у нас все буде добре. А якщо почнемо закривати на це очі, то в Україні настане хаос”, – додав прокурор.

Він також зазначив, що за роззброєння незаконних парамілітарних угруповань в Україні відповідає МВС. На цей момент це 120 тис. озброєних поліцейських, які зараз переатестовуються і не розуміють, чи будуть вони працювати чи ні. Окрім того, за штатом у нас 60 тис. осіб в Національній гвардії, яка і повинна виконувати функції забезпечення прав і повноважень силових методів в державі за наявності чи під час формування таких ось процедур.

Джерело.

Реклама