Події
Материнська любов: померла львів’янка, яка відмовилася лікувати рак заради ще ненародженої доньки (фото)

Львів’янка Мар’яна Калабай для багатьох була символом віри в диво і перемоги життя над смертю.

Восени 2012-го року лікарі порадували маму двох дітей новиною – вона знову вагітна. І тут же приголомшили – “у вас рак крові”. Рекомендували зробити аборт і терміново почати лікування. До цього схилявся і чоловік Мар’яни, що дорожив дружиною. Але зробити вибір надав матері – і вона вибрала життя ще не народженої дитини.

Після народження здорової дівчинки, яку назвали Емілією, почалася боротьба за життя мами. На трансплантацію кісткового мозку і подальше лікування в Німеччині небайдужі жителі допомогли родині зібрати 168 тисяч євро. І в 2014-му Мар’яна обрадувала нас звісткою – вона вже вдома, з дітьми, німецьким медикам вдалося перемогти рак. Тоді ще було рано говорити про повне одужання – хвороба могла повернутися протягом наступних п’яти років. На жаль, так і сталося.

– Мар’яні стало погано приблизно через рік після лікування, – розповів чоловік Мар’яни Михайло Калабай. – Ми поїхали на обстеження до Німеччини, лікарі прописали легку хіміотерапію. Це легша” хімія “, яка не руйнувала органи, від неї не лізли волосся, вона була спрямована саме на боротьбу з раковими клітинами. Але незабаром організм звик до неї, дружині ставало гірше. І ми перейшли на більш сильну, українську, хімію. Мар’яна пройшла три курси … Коли я замовляв 4-й, лікар сказав , що вже не варто витрачати гроші … Ракові клітини були вже настільки трансформовані, що хімія з ними не справлялася.

Весь цей час Мар’яна була вдома, де і приймала лікування. Відсутність необхідності лягати в лікарню (хімію кололи шприцом) діяло на жінку підбадьорливо. Вона до останнього вірила в своє одужання, і чекала поліпшень з дня на день. Але дива не сталося.

Мар’яна Калабай померла 5 жовтня.

Писали, що жінка, подолавши рак в 2014-му році, активно допомагала іншим хворим – збирала гроші, передавала контакти лікарів і клінік. Як виявилося, витягнути не вдалося жодного з них.

Мар’яна пішла останньою …

– Дружина не знала про серйозність ситуації, я не говорив їй, – зазначає Михайло Калабай. – Вона до останнього дня вірила, що ось-ось почне 4-й курс хіміотерапії, який допоможе їй, вона увійде в стан ремісії і все буде добре.

Читайте також:  СПРАВЖНЯ МАТЕРИНСЬКА ЛЮБОВЬ:ЖІНКА ВИГОЛИЛА “ШРАМ” НА ГОЛОВІ, АБИ ПІДТРИМАТИ ДОНЬКУ (ФОТО)

36-річну Мар’яну Калабай поховали 7 жовтня в 12.00 на Голосківському кладовищі у Львові. Виховувати трирічну Емілію, заради якої вона пожертвувала своїм здоров’ям і життям, 15-річну Вікторію та 7-річного Артура Михайлу допомагатимуть бабусі і дідусі.

kalabaj-kopiya

kalabaj1

Джерело.

Related Post

facebook