fbpx
Політика
Матеріал з Ростовської області. Надія Савченко. Без останнього слова (відео)

— То це ви — авторка сюжету про «розіп`ятого хлопчика»?

Несподівано почути таке питання біля стін суду у російському Донецьку. На календарі 2 березня, за планом у суді — дебати сторін у справі Надії Савченко. Сестра Віра розгледіла скандальну журналістку у натовпі:

— Хотіла подивитися вам в очі, — додає Віра.

— Всі питання до прес-служби «1 каналу». — Відмахнулась чорноволоса жінка, вдягнена у фірмову куртку свого телеканалу.

На заключну частину судового процесу над Надією Савченко — дебати, де кожна сторона вправляється у красномовстві і витягує докази, як козирі, — акредитувались близько 60 ЗМІ. Це рекорд, кажуть у суді. Серед журналістів — чимало іноземних, однак, на перший погляд, більшість — за росіянами. І тому саме ця більшість опиняється у залі суду, щоб зафільмувати все, що говорять прокурори та адвокати, та чекає на заключне слово Надії Савченко. Останнє слово, як постріл у повітря, мав би пролунати 3 березня, а після того суд повинен був би визначитися, коли виносити вирок у справі, розгляд якої триває вже майже 2 роки. Натомість суд раптово продовжив розгляд ще майже на тиждень, не давши українці востаннє звернутися до суду, російського та українського президентів, до всіх українців та росіян одночасно.

В ту саму хвилину, коли головуючий заявив, що наступне засідання відбудеться 9 березня, здалося, що з очей Надії Савченко посипалися іскри.

— Як це? А останнє слово? Я вас просила! — Немов загнаний звір, українка забігала по «акваріуму», мнучи свої заздалегідь підготовлені папірці з промовою. — Може, ви ще передумаєте?

Але судді у відповідь мовчки швидко рушили із залу.

В той же день, протестуючи проти суддівського свавілля, Надія Савченко розпочала сухе голодування. Після того були поїздки сестри, консулів та адвокатів до слідчого ізолятора у Новочеркаську, де утримується Надія, щоб вмовити її припинити повне голодування. Однак марно. «Вона — заручник свого слова», — зітхає захисник українки Ніколай Полозов.

Репортаж «Надія Савченко. Без останнього слова» — погляд журналістів Громадського на те, що сталося у російському Донецьку під час судового процесу над українкою. Точніше, чого так і не відбулося. Останнє слово.

Джерело.