fbpx
Без рубрики
«Малюючи картину, сподіваюся, що вона стане іконою”, – Олександр Охапкін

Олександр Охапкін працює у галузі станкового малярства. В його роботах талановито синтезуються традиційні техніки стародавнього іконопису і сучасного виконання, такий стиль називають творчою іконою, поставленою на національну основу. А ще мистецтвознавці називають творчість Олександра Охапкіна «релігійною поезією у фарбах».Він пише ікони, на яких зображує Богоматір, Ісуса і святих в українських строях.

Біографія митця

Олександр Охапкін народився 28 січня 1962 року року в Житомирі. Середню художню освіту отримав у Дніпропетровському художньому училищі, де навчався у 1978-1982 рр. Після закінчення училища два роки працював вчителем у дитячій художній школі міста Олександрії. У 1984 році вступив на факультет живопису Київського державного художнього інституту (зараз Національна Академія образотворчого мистецтва і архітектури). Навчання в художньому інституті закінчив у серпні 1990 року, після чого повернувся до Олександрії, де продовжив вчителювання в місцевій художній школі. Нині Олександр Охапкін мешкає в Олександрії, працює викладачем в художній школі.

Творча манера художника

“Думаю, якби іконописці завжди дотримувалися канону, то ніколи не було б української ікони. Наші іконописці обігрують канон: “вдягають” святих у вишиванки й очіпки, домальовують прикраси коло німбів. Буває, тло забарвлюють орнаментами з українських обрусів. Оці речі я завжди шукав у репродукціях і старих оселях. Ці елементи переосмислюю у своїх роботах. Хочеться, щоб через ікону Бог здавався людям ближчим”, – каже Олександр Охапкін.

Blagovishhennya1

Оцінка творчості

Всеукраїнська газета «День» цитує завідувача відділу Інституту мистецтва та етнографії Національної академії наук України, відомого знавця іконопису і сакрального мистецтва, доктора богословських наук, доктора філософських наук, доктора мистецтвознавства Дмитра Степовика: «На первісних іконах майстри прагнули відтворити істинне світло душі й духу; ті ікони не випромінюють болю, не відтворюють мук каяття, не закликають до аскези й усамітнення (згодом саме ці настанови було покладено в «канонічний» іконопис). У стародавні часи, до VIII століття, ікони були світлими, подібно до того, якими постають ікони Охапкіна.»

12076217_45da73aa

Картини художника виставлялися на багатьох виставках в Україні та за кордоном – в Римі, Парижі, місті Ільвешайм (Німеччина). Його твори зберігаються у фондах Спілки художників України, приватних колекціях Німеччини, Франції, США, Канади, Польщі, Італії та інших країн. Написані ним ікони прикрашають церкви України та церкву святого Володимира в Парижі.

Ikoni

Ikona-Krivorivnenskoyi-Bozhoyi-Materi

Blagovishhennya

112585294_large_12076205_10ce86b8

Джерело