fbpx
Світ
Литовська вчителька заразила туберкульозом 77 дітей

Після того, як захворіли дві школярки, відкриту форму туберкульозу виявили у вчителя.

У школі литовського міста Скуодас у 77 учнів після обстеження діагностували туберкульоз. Про це, як пише Delfi.lv, повідомив директор Клайпедського центру громадського здоров’я Рімантас-Йонас Піліпавічюс.

Після того, як захворіли дві школярки, відкриту форму туберкульозу виявили у вчителя.
“568 дітям зробили щеплення Манту, в 1-4-х класах були чотири позитивні результати, в 5-8-х класах – 73, всього 77 позитивних”, – сказав Піліпавічюс.

Як заявила віце-міністр науки і освіти Литви Наталія Істоміна, причиною поширення туберкульозу стало недбале ставлення вчительки до свого здоров’я.

“Учитель не знала, що хворіє на туберкульоз, але кашляла. На цей кашель звертали увагу оточуючі і колеги. Але до лікарів вона не зверталася”, – констатувала Істоміна.

Читайте також: Клініки змушують лікарів маніпулювати пацієнтами і прописувати дорогі процедури.

Коли двох школярок госпіталізували, весь персонал школи направили на рентген легенів. “У той же день, коли зробили рентген, вчителька опинилася в лікарні”, – розповіла віце-міністр.

Мер Скуодас Пятрас Пушінскас зазначив, що ситуація взята під контроль. “Ми виділили гроші на дезінфекцію. Всі члени сімей і колектив школи обстежені”, – додав він.

У минулому році в Литві на туберкульоз перевірили тільки половину дітей, яких повинні були перевірити.

Джерело.