Події
Львів’ян «косить» небезпечна інфекція

Медики б’ють на сполох: порівняно із минулим роком серед львів’ян на 23% зросла захворюваність ентеровірусами, інформують у ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України». В зоні ризику – діти та молодь. Саме серед цієї категорії містян найбільше хворих, пише PRESS-ЦЕНТР.

Збудники цієї інфекції дуже стійкі, вони «не бояться» ні ефіру, ні етилового спирту, ні лізолу, ні навіть заморожування (зберігають свою життєздатність більше трьох місяців). Єдине, що може їх інактивувати – це розчин формаліну та хлоровмісні дезінфікуючі засоби. А ще вірус «вбиває» нагрівання чи висушування.

– Симптоми ентеровірусної інфекції – гарячковий стан, шлунково-кишкові розлади, ураження легень, нирок, – кажуть у обласному лабораторному центрі. – Проявляється хвороба, як звичайна застуда – катаральними симптомами: можливі серозні виділення з носа, кашель, підвищення температури тіла, почервоніння слизових оболонок. Хворіють, в основному, діти і особи молодого віку, причому здебільшого влітку та навесні.

Читайте також: Немовля народилося з неймовірною несподіванкою у руці (фото)

Джерелом інфекції можуть бути як хворі люди, так і вірусоносії. Механізм передачі – зокрема через брудні руки, забруднені предмети побуту, воду і продукти харчування. Також можливий і повітряно-крапельний механізм передачі інфекції.

Тому, щоб запобігти інфікуванню ентеровірусною інфекцією, лікарі радять насамперед дотримуватись правил особистої гігієни, своєчасно міняти постіль, рушники, стежити за чистотою одягу, робити регулярне вологе прибирання та провітрювання приміщень, а кухонний посуд мити гарячою водою з використанням миючих засобів. І ще головне, відпочиваючи на природі, купатись винятково у відведених для цього місцях і уникати потрапляння води у рот.

Реклама

Related Post

facebook