Дозвілля
Луцький лікар, звинувачений у “нетверезому” наркозі, повернувся до роботи

У Луцьку лікар, який вводив наркоз 5-річній дитині, будучи напідпитку, знову вийшов на роботу! Після розголосу та гучного скандалу медик на три тижні пішов на лікарняний. Аби розібратися в інциденті, в медзакладі створили комісію. Тож як лікар повернувся до праці?

Батько 5-річного Назара розповідає, як у березні його сина госпіталізували з апендицитом, операція наче пройшла успішно. Але всі враження зіпсував анестезіолог. Мамі пацієнта порадив погодувати дитину грудьми. Лікар був “під мухою” – хитався й від нього добряче несло алкоголем. Це бачили й батьки інших дітей у палаті. А потім синові Сергія стало зле. Виявилося, у нього передозування наркозу! Рятувати Назарчика кинулися колеги нетверезого анестезіолога, а його й слід запав! Керівництво лікарні така поведінка підлеглого не здивувала.

Людмила Гагаловська, в. о. керівника Волинської обласної дитячої лікарні:

– Подібних скарг не було, але факти були однозначно. Ми його знаємо, і всі знають, і про це всі розказують. Любій людині дається шанс виправитись, але якщо людина не розуміє і далі продовжує – мають бути кардинальними міри.

Після таких заяв і гучного скандалу здається, що анестезіолога-порушника мали би звільнити! Але Олег Шелест знову на роботі й оперує. Знімальна група “Свідка” вирушила в лікарню. Цього разу керівниця медзакладу приїзду знімальної групи не рада.

– Нам потрібні офіційні, покажіть документи, як проводилось розслідування. Чому так секретно?

– Нічого, ми татові дали відповідь, я вибачаюсь.

Але й батько 5-річного пацієнта, який ледь не помер після звичайного апендициту, у відповідь із лікарні отримав лише відписку.

Сергій Сачук, батько хлопчика:

– Доказів, що лікар був п’яний, ми не знайшли, операція пройшла дуже гарно. Те, що після операції наслідки в дитини були – це просто язичок запав. Анестезію Шелест провів дуже кваліфіковано і вміло – він не винуватий.

Сергій особисто спілкувався з анестезіологом Олегом Шелестом, щоправда, по телефону й не дуже продуктивно.

Олег Шелест, анестезіолог (телефоном):

– Я не буду навіть з вами спілкуватися, тому що вся інформація, яку ви подаєте – вона є неправдивою. ЗМІ є заангажовані, я в цьому впевнений. І ніяких коментарів я давати не буду…

Сергій Сачук, батько хлопчика:

– Юристи кажуть, що відповідальність він може отримати за те, що покинув в свій робочий час ще задовго до завершення робочого дня. І за те, що коли дитині стало погано, я телефонував до нього, він відмовився приїхати, щоб подивитись, глянути на дитину.

Але всім інстанціям, що можуть уплинути на поведінку й подальшу долю лікаря, не цікавий цей резонансний випадок. У Мінохорони здоров’я повідомили, що не мають претензій до лікаря. В поліції не можуть проводити розслідування через брак доказів. Утім, начебто розслідування розпочали в обласному управлінні охорони здоров’я.

Ігор Ващенюк, керівник управління охорони здоров’я Волинської ОДА:

– Це абсолютна компетенція керівника закладу – можуть звільняти чи давати догану. Це знову ж таки згідно трудового законодавства. Якщо це систематично – то  ми будемо самі сприяти тому, щоб він був наказаний.

Тож невже догана – і є те кардинальне покарання для лікаря, який п’яний міг вбити дитину!? Зараз 5-річний Назарчик себе добре почуває. Але батьки хлопчика кажуть, що не залишать без уваги халатність лікаря, аби на їхньому місці не опинилися інші.

Читайте також: Клініки змушують лікарів маніпулювати пацієнтами і прописувати дорогі процедури

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook