Політика
Лондонці потяглися до Букінгемського палацу після звістки про відхід принца Філіпа (відео)

95-річному чоловікові королеви дякують і висловлюють своє шанування. Таємна зустріч королівського двору в Букінгемському палаці Лондона заінтригувала журналістів провідних видань Великої Британії. Попри чутки про погіршення стану або й смерть когось із монаршої родини, офіційне повідомлення було не таким сенсаційним – розмова стосувалася герцога Единбурзького Філіпа, пише ТСН.

95-річний чоловік королеви Єлизавети ІІ вирішив відійти од справ і від осені не брати більше участі в офіційних заходах. Після цієї звістки десятки британців збираються під палацом, щоб ушанувати Його Високість, а прем’єр країни офіційно дякує принцу Філіпу за майже 70 років роботи.

Одразу після оголошення про відхід од справ принц і королева вирушають на запланований молебень у соборі.

Читайте також: Чим снідає Королева: кухарі розсекретили меню Єлизавети ІІ

Майже сім десятиліть тому в коледжі Філіп познайомився зі своєю майбутньою дружиною – тоді 13-річною Єлизаветою. Юний принц Грецький і Данський мав титули, але не мав грошей, але між молодими людьми зародилося кохання. Закінчивши навчання, Філіп пішов на фронт, де до кінця Другої світової бився у військово-морському флоті. В цей час він листувався з юною Елізабет, хоч проти їх стосунків був увесь двір. Але 1947 року пара справила весілля, бо Єлизавета сказала: або Філіп, або ніхто. Принц прийняв британське підданство і навіть змінив релігію. Відтоді весь свій час він присвятив королівським справам. Опікувався й досі це робить над майже 800 благодійними організаціями.

Британці люблять Філіппа не тільки за добрі справи, а й за гострий язик. Чоловік королеви неодноразово дозволяв собі недипломатичні висловлювання. Пройшовся і по Росії – як родич розстріляного імператора Миколи ІІ зізнався, що хотів би побувати в цій країні, хоча негідники й розстріляли половину його родичів. Жартує Філіпп і в свої 95, називаючи себе “найдосвідченішим у світі відкривачем меморіальних дошок”.

Реклама

Related Post

facebook