Політика
Ліцензія на вбивство: Путін підписав закон про розміщення бойової авіації Росії в Сирії

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про ратифікацію Угоди між Москвою і Дамаском про розміщення на території Сирії авіаційної групи російських Збройних сил.

Про це повідомляє прес-служба Кремля.

“Президент підписав Федеральний закон “Про ратифікацію Угоди між Україною та Російською Федерацією та Сирійською Арабською Республікою про розміщення авіаційної групи Збройних Сил Російської Федерації на території Сирійської Арабської Республіки””, – йдеться в тексті повідомлення.

Федеральний закон прийнятий Державною Думою (визнана нелегітимною в Україні. – Ред.) 7 жовтня 2016 року і схвалений Радою Федерації 12 жовтня 2016 року.

У поясненні до закону йдеться, що цією Угодою регулюються умови перебування російської авіаційної групи на території Сирії.

Читайте також: Переможна для України і нищівна для Росії: повний текст резолюції ПАРЄ

“Російська авіаційна група розміщена на території Сирійської Арабської Республіки на прохання Сирійської Сторони і дислокована на аеродромі Хмеймім (провінція Латакія), який разом з його інфраструктурою та необхідною територією за погодженням Сторін надається в користування Російській Стороні на безоплатній основі… Озброєння, боєприпаси, обладнання та матеріали, необхідні для виконання російської авіаційної групою завдань за призначенням, для гарантування безпеки і життєдіяльності її особового складу, ввозяться на територію Сирійської Арабської Республіки без стягування жодних зборів або мит. Особовий склад російської авіаційної групи безперешкодно перетинає кордон Сирійської Арабської Республіки і не підлягає огляду прикордонними і митними органами Сирійської Сторони. Особовому складу російської авіаційної групи і членам їхніх сімей надаються імунітети та привілеї, аналогічні тим, які передбачені щодо дипломатичного персоналу дипломатичного представництва і членів їх сімей відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні відносини від 18 квітня 1961 року. Російська авіаційна група звільнена від усіх прямих і непрямих податків, користується повним імунітетом від цивільної та адміністративної юрисдикції Сирійської Арабської Республіки. Рухоме і нерухоме майно, архів і документи російської авіаційної групи є недоторканними. Транспортні засоби і повітряні судна Російської Федерації, використовувані в інтересах російської авіаційної групи, користуються імунітетом від огляду, обшуку, реквізиції, арешту та інших примусових заходів. Сирійська, не має жодних претензій до Російської Федерації, її авіаційних груп та її особового складу і не порушує проти них жодних позовів у зв’язку з діяльністю російської авіаційної групи та її особового складу. Угода укладається на безстроковий період і тимчасово застосовується з дати її підписання”, – йдеться в тексті.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook